Bydło oraz nasienie buhajów z Polski może trafić do Rosji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
26-06-2019,14:00 Aktualizacja: 26-06-2019,12:48
A A A

Polska odzyskała możliwość wwozu do Federacji Rosyjskiej domowych i dzikich zwierząt przeżuwających oraz nasienia buhajów.

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował, że rosyjska służba weterynaryjna zaakceptowała załączniki zawierające poświadczenia dotyczące wirusa Schmallenberg do świadectwa weterynaryjnego dla bydła hodowlanego i użytkowego eksportowanego z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie zaakceptowali także poświadczenia dotyczące świadectwa weterynaryjnego dla nasienia buhajów rozpłodowych eksportowanego z Unii Europejskiej na terytorium ich kraju.

rynek wołowiny

Umowa z Marcosur dla kogo?

Cała branża związana z rynkiem wołowiny z wielkim niepokojem oczekuje na zakończenie rozmów handlowych UE z grupą Marcosur. Swój sprzeciw dla rozszerzenia wpływów handlowych krajów z Ameryki Południowej wyrażają także...

Rosja będzie również akceptować poświadczenia świadectwa weterynaryjnego dla dzikich zwierząt parzystokopytnych wyhodowanych w warunkach półwolnych eksportowanych z Rzeczypospolitej Polskiej do Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie zgodzili się możliwość wwozu na teren ich kraju domowych i dzikich zwierząt przeżuwających oraz nasienia buhajów pismem z dnia 7 czerwca 2019 r.

Wysyłki muszą się odbywać się przez określone przejścia graniczne na podstawie ważnego zezwolenia importowego wydanego przez rosyjską służbę weterynaryjną.

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA