ARR czeka na wnioski od producentów mleka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
10-01-2017,19:20 Aktualizacja: 10-01-2017,19:21
A A A

Hodowcy bydła mlecznego, którzy zdecydowali się ograniczyć produkcję mleka w zamian za dopłaty unijne od 1 stycznia 2017 r. mogą składać wnioski o dopłaty za I okres przypadający na październik, listopad oraz grudzień 2016 r.

Minimalna wielkość ograniczenia dostaw mleka, do której producent miał prawo ubiegać się o pomoc wynosiła 1500 kg. ARR opublikowała listę hodowców bydła mlecznego upoważnionych do skorzystania z dopłat. Tę informację można znaleźć TUTAJ.

Rolnicy, którzy się na niej znaleźli musieli zmniejszyć produkcję mleka w trzech kolejnych miesiącach tj. w październiku, listopadzie oraz grudniu 2016 r. Teraz mają oni czas do 14 lutego na złożenie wniosków o płatność na ograniczenie produkcji mleka za I okres.

rynek mleka, przetwory mleczarskie, ceny

Co czeka branżę mleczarską w 2017 roku?

Sytuacja na rynku mleka zaczęła poprawiać się już w połowie ubiegłego roku. W ostatnich miesiącach ceny serów i masła wzrosły aż o 30 proc., a cena mleka w proszku o około 10 proc. – informuje radiowa Jedynka.   - Analizując...

Przypominamy, że 16 września 2016 r. weszło w życie rozporządzenie z dnia 13 września 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem pomocy na ograniczenie produkcji mleka. Hodowcy bydła mlecznego mogli składać w oddziałach terenowych agencji wniosek o przyznanie pomocy na ten cel.

O przyznanie pomocy na ograniczenie dostaw mogli się ubiegać producenci, którzy w lipcu 2016 r. sprzedawali mleko do podmiotów skupujących oraz w jednym z wyznaczonych trzymiesięcznych okresów ograniczyli dostawy surowca w stosunku do analogicznego trzymiesięcznego okresu poprzedniego roku kalendarzowego.

Agencja Rynku Rolnego przypomina, iż w związku z wykorzystaniem pełnej puli środków czyli 150 milionów euro przeznaczonych na ograniczenie produkcji mleka, Komisja Europejska dla wniosków złożonych na II okres ograniczenia określiła współczynnik przydziału, który wynosi 0,12462762. Tym samym składanie wniosków na następne okresy ograniczenia nie jest możliwe.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA