WRiE SGGW będzie współpracował z Bankiem Ochrony Środowiska
Wydział Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisał umowę o współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska S.A. Sygnatariuszami porozumienia ze strony uczelni byli Andrzej Szmalc, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką oraz dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW, Dziekan WRiE, a BOŚ S.A. Joanna Pasikowska, dyrektor Departamentu HR.
BOŚ S.A. jako bank wyspecjalizowany w finansowaniu i wspieraniu zielonej transformacji zamierza być bankiem pierwszego wyboru dla firm realizujących inwestycje proekologiczne. Bank Ochrony Środowiska S.A. w strategii na lata 2024-2026 koncentruje się na rozwijaniu partnerskich relacji z klientami, wzroście skali działalności i zyskowności dbając jednocześnie o najwyższe standardy ESG. Wśród priorytetów banku na najbliższe lata są także m.in. optymalizacje procesowe, produktowe i digitalizacja, prowadzące do zwiększenia efektywności i rentowności banku.
Spotkanie z gospodarką na WRiE SGGW
To czwarta umowa o współpracy z podmiotami gospodarczymi podpisana przez WRiE w 2023 r. Poprzednie zawarto ze spółką Bhumi, Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” oraz spółką Claas Polska.
W 2022 r. umowy zawarto z: Arkop Sp. z o.o., farmsaatz Polska Sp. z o.o., Białuty Sp. z o.o., Procam Polska Sp. z o.o., SatAgro Sp. z o.o., gospodarstwem rolnym Witold Ferens, Corteva Agriscience Poland Sp. z o.o. Yara Poland Sp. z o.o., Intermag Sp. z o.o. oraz gospodarstwem rolnym Marcin Gryn. Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w 2022 r. roku podpisał też umowę o współpracy z Polskim Centrum Akredytacji.
W 2021 r. podpisano umowy z: Mzuri-Agro Sp. z o.o. Sp. k., Osadkowski Sp. z o.o., Agencją Promocji i Rozwoju Agrobiznesu "APRA" Sp. z o.o., Agroconsult Jerzy Maciejewski oraz NaturalCrop Poland Sp. z o.o.
Porozumienie przewiduje, że spółka BOŚ będzie zlecała usługi naukowo-badawcze, przyjmowała pracowników na płatne staże, a studentów SGGW na praktyki i staże zawodowe oraz w celu prowadzenia prac studialnych związanych z przygotowywaniem prac dyplomowych oraz finansowo i rzeczowo wspierała SGGW w działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej. Natomiast SGGW będzie upowszechniała informacje o podmiocie gospodarczym poprzez działalność dydaktyczną i prowadziła działania doszkalające jej pracowników.
WRiE SGGW będzie współpracował ze spółką Bhumi
Obie strony umowy zobowiązywały się do wspólnego organizowania kursów, seminariów oraz konferencji naukowych, tematycznie związanych ich działalnością, prowadzenia badań naukowych z udziałem potencjału kadrowego i wyposażenia technicznego obu stron oraz doskonalenia metod kształcenia na SGGW, tak aby umiejętności praktyczne zdobyte przez absolwentów SGGW w większym stopniu odpowiadały potrzebom gospodarki.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz