Promowali polski drób w Chinach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-05-2016,10:20 Aktualizacja: 10-05-2016,10:32
A A A

W ubiegłym tygodniu w Szanghaju odbyło się jedno z największych wydarzeń sektora rolno-spożywczego w Azji - targi SIAL China.

17. edycję tej imprezy odwiedziło 50 tysięcy osób, które podczas trzech dni spotkań mogły zapoznać się z ofertą produktową na blisko 3 tysiącach stoisk.

Wśród wystawców nie zabrakło Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej, która promowała zalety europejskiego, a więc także polskiego drobiu.

W dniach 5-7 maja zwiedzający mogli spotkać się i porozmawiać z organizatorami i ekspertami programu "Europejski drób - w jakości siła", a tak że przedstawicielami europejskiej i polskiej branży drobiarskiej.

Łukasz Dominiak, Krajowa Rada Drobiarstwa, firma farmio

Polski drób nie zawiera antybiotyków i jest bezpieczny

Łukasz Dominiak, dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa zapewnia, że polski drób jest bezpieczny. Dodał, że Polska jest dużym eksporterem tego mięsa, a jego spożycie rośnie. Szef KRD mówił, że brak wiedzy konsumentów...
Prowadzone były dyskusje na temat walorów i standardów produkcji drobiu, a także rozwoju współpracy handlowej z krajami regionu. Nawiązane relacje biznesowe powinny przełożyć się na wzrost importu europejskich produktów drobiowych na rynek azjatycki.

Ważnym elementem obecności delegacji KRD-IG na targach SIAL China były spotkania z przedstawicielami lokalnych instytucji odpowiedzialnych m.in. za certyfikacj ę polskich zakładów drobiarskich pod kątem eksportu na rynek Chin - AQSIQ i CNCA.

- Cieszymy się, że nasza obecność na jednym z najważniejszych azjatyckich wydarzeń branżowych spotkała się z ogromnym uznaniem ze strony uczestników targów. Po produkty pochodzące z Unii Europejskiej sięga coraz więcej konsumentów, dla których bardzo istotne są regulacje prawne określające standardy produkcji mięsa drobiowego. Gwarantują one wysoki poziom bezpieczeństwa, najlepszą jakość, a także doskonałe walory smakowe. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy wzrost popytu ze strony chińskich odbiorców na produkty drobiowe z UE, w tym przede wszystkim z Polski i dostrzegamy ogromny potencjał dla dalszych działań tak że na rynku: tajwańskim i wietnamskim czy Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich - informuje Łukasz Dominiak, dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej.

drób, eksport drobiu, podroby drobiowe, kurczęta

Polska zwiększa udział w eksporcie unijnego drobiu

W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku Unia Europejska wyeksportowała do krajów trzecich 212,8 tys. ton mięsa, żywca, podrobów i przetworów drobiu. To o 3,3 proc. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem.  ...
Unia Europejska jest jednym z największych na świecie producentów i eksporterów drobiu. W 2014 roku w Unii Europejskiej wyprodukowano 14,3 mln ton mięsa drobiowego, z czego na eksport przeznaczono 1,5 mln ton.

Polska jest obecnie liderem branży drobiarskiej w Unii Europejskiej, na co bezpośredni wpływ ma aktywność Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej, której członkowie posiadaj ą około 70 proc. udziału w rynku krajowym oraz blisko 90 proc. udziału w eksporcie.

W 2016 roku KRD-IG świętuje jubileusz 25-lecia działalności. W ramach obchodów odbędzie się cykl spotkań, na których podsumowane zostaną najważniejsze fakty i wydarzenia związane z branżą drobiarską, omawiana będzie także przyszłość sektora zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Poleć
Udostępnij