Poszukują startupów, które mogą zmienić nie tylko polskie rolnictwo
Nowe technologie to nie tylko tak popularny ostatnio e-commerce czy fintech. Rolnictwo w Polsce przeszło na przestrzeni ostatnich lat prawdziwą metamorfozę.
Dziś już nikogo nie dziwią latające nad polami drony czy systemy GPS wspierające pracę traktorów czy kombajnów.
Swój wkład do rozwoju branży agro chce wnieść także Bank BGŻ BNP Paribas, który rozpoczyna poszukiwania startupów dysponujących rozwiązaniami dedykowanymi dla innowacyjnych rolników.
Drony nad polem
- Nasi klienci przeszli w ostatnich latach wiele zmian. Nowoczesny rolnik to przedsiębiorca, który świadomie korzysta z nowych technologii. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że mogą one znacznie podnieść efektywność jego gospodarstwa rolnego, zaoszczędzić czas i pieniądze - mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro BGŻ BNP Paribas.
- Z perspektywy naszych klientów najbardziej potrzebne są rozwiązania wspierające różne aspekty zarządzania gospodarstwem rolnym, np. dedykowany system finansowo-księgowy, porównywarka ubezpieczeń dla klientów agro, system rezerwacji i wynajmu sprzętu rolniczego, czy wszelkie rozwiązania z zakresu analizy danych, od monitoringu satelitarnego po dane rynkowe - wyjaśnia Piskorski.
Programy do tworzenia map w rolnictwie precyzyjnym
Wybrane firmy zostaną zaproszone do współpracy w ramach pilotażu, podczas którego proponowane przez nie rozwiązania zostaną przetestowane w specjalnie przygotowanym do tego środowisku. Najlepsze mają szansę na wdrożenie.
- Współpracujemy z coraz większą liczbą startupów, budujemy silną sieć kontaktów i znajdujemy coraz więcej ciekawych rozwiązań, które mogą być użyteczne dla naszych klientów. Postanowiliśmy połączyć te dwa światy. O relację na linii bank i startupy zadba nasz zespół, który tworzą ludzie wywodzący się ze środowiska startupowego, jak i osoby doświadczone w tak dużych organizacjach jak BGŻ BNP Paribas - podkreśla Piotr Widacki, dyrektor zarządzający w BGŻ BNP Paribas.
- Dzięki takiemu połączeniu sił mamy pewność, że obie strony dobrze się rozumieją i relacja nie przepadnie w gąszczu procedur - dodaje.
***
Chętne startupy są proszone o przesyłanie zgłoszeń wraz z prezentacją proponowanego rozwiązania na adres:
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś