Goodvalley z prestiżowym certyfikatem
Grupa Goodvalley (wcześniej Poldanor i Prime Food) z Przechlewa w woj. pomorskim może się pochwalić unikalnym na skalę krajową certyfikatem niezależnej organizacji TÜV.
Certyfikat "zerowy ślad węglowy" (ang. corporate carbon footprint&carbon neutral company) to ważny krok we wprowadzaniu zrównoważonej produkcji wieprzowiny w Polsce.
Premierowi zależy na otwarciu chińskiego rynku na naszą wieprzowinę
By spełnić szereg wymagań TÜV, grupa Goodvalley przez 365 dni w roku (od 2013 roku) kontynuowała strategię zrównoważonej produkcji.
W ramach założeń na bieżąco monitorowała m.in. emisję gazów cieplarnianych. Zrealizowała też szereg dodatkowych usprawnień (m.in. w zakresie transportu).
Organizacja certyfikująca oceniała trzy zakresy działalności produkcji mięsnej. Dwa spośród nich były obszarami kontrolowanymi przez grupę (wśród nich pojawiły się takie elementy jak energia elektryczna, logistyka, opakowania).
Tuczniki drożeją przez co importujemy mniej wieprzowiny z Belgii
Trzecią (dodatkową) składową było zbadanie efektów ubocznych będących poza kontrolą Goodvalley (np. transport zakupionych paliw).
***
Goodvalley to firma, która wywodzi się z Danii. W Polsce do kwietnia 2018 r. funkcjonowała pod markami Poldanor i Prime Food. Spółka produkująca trzodę chlewną ma w naszym kraju własne uprawy roślin (dzierżawi tysiące hektarów gruntów) i posiada osiem biogazowni (to największa liczba tego typu instalacji prowadzonych przez jednego operatora w Polsce). Dzięki takim działaniom produkcja firmy pozostawia minimalny ślad ekologiczny.
Oprócz naszego kraju placówki grupy Goodvalley mieszczą się także w Danii, Rosji i na Ukrainie. Łącznie firma zatrudnia 2,5 tys. osób, uprawia 28 tys. hektarów ziemi i sprzedaje rocznie ponad 1,3 mln świń.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś