Anwil z mobilnym laboratorium ruszył w Polskę
Czerwiec w kalendarzu agro to okres przygotowań do pierwszych zbiorów. Firma Anwil postanowiła wykorzystać ten czas, aby spotkać się z rolnikami i porozmawiać o tym, jak efektywnie mogą wpłynąć na jakość plonów.
Przedstawiciele Anwilu wraz z ekspertami Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w specjalnie przygotowanym do tego celu mobilnym minilaboratorium - canwilbusie, wyruszyli w Polskę, aby opowiedzieć o metodach nawożenia dostosowanych do różnych typów gleb. Odwiedzili do tej pory trzy województwa: opolskie, łódzkie, pomorskie.
Wkrótce ruszy budowa nowoczesnej instalacji nawozów w Anwilu
Włocławska spółka z Grupy Orlen prezentuje swoją ofertę, a także zabiera głos w dyskusji na temat wartości nawożenia organicznego zarówno podczas targów rolnych, jak i innych ważnych dla sektora wydarzeń. W tym roku przedstawiciele firmy postawili na nową jakość w budowaniu relacji z aktualnymi i przyszłymi odbiorcami ich nawozów, inicjując spotkania o charakterze interaktywnym oraz edukacyjnym w terenie.
Anwil, wspólnie z niezależnym ekspertem - dr. hab. inż. Grzegorzem Kulczyckim z Katedry Żywienia Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - stworzył minilaboratorium pn. canwilbus. Mobilne zaplecze badawcze pozwala jego pomysłodawcom, wspólnie z rolnikami z różnych części kraju, sprawdzać próby glebowe pod kątem oznaczania odczynu, zawartości podstawowych składników pokarmowych oraz metod określenia stanu odżywienia roślin po zastosowaniu nawozów.
Grupa Azoty połknie Anwil? Orlen stanowczo zaprzecza
Canwilbus odwiedził do tej pory Nową Wieś Wielką k. Grodkowa (woj. opolskie), Józefin k. Ujazdu (woj. łódzkie), Trępnowy k. Nowego Sadu (woj. pomorskie). Ostatnim przystankiem w zaplanowanej na ten miesiąc trasie - 28 czerwca - będzie miejscowość Suchodębie w gminie Łanięta (woj. łódzkie).
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś