Lasy Państwowe zbudują drewniane domy do wynajęcia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2017,12:45 Aktualizacja: 22-09-2017,13:05
A A A

"Polskie domy drewniane-mieszkaj w zgodzie z naturą" - taką nazwę nosi program rozwojowy Lasów Państwowych. Jednym z jego elementów jest budowa drewnianych domów i hoteli, a także rewitalizacja drewnianych, zabytkowych budynków.

Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny firmy podkreśla, że przedsięwzięcie jest odpowiedzią na niewystarczającą liczbę mieszkań na polskim rynku i może być udanym uzupełnieniem rządowego programu "Mieszkanie plus". Zagospodarowane pod budownictwo drewniane miałyby być tzw. grunty marginalne, które nie są stricte lasami.

lasy państwowe, sklepy lasów państwowych, konrad tomaszewski, dziczyzna, jagody, grzyby, przetwory

Lasy Państwowe otwierają... sklepy. Z dziczyzną i przetworami

Kierownictwo Lasów Państwowych poinformowało, że utworzy ogólnopolską sieć sklepów z dziczyzną oraz produkowanymi chałupniczo przetworami z jagód oraz grzybów. - Za dwa miesiące chcemy tutaj, nieopodal naszej...

- Planujemy zainwestować w wielorodzinne budynki drewniane, a także pojedyncze obiekty, które zostaną zbudowane na zarządzanych przez nas gruntach. Mieszkania będą wynajmowane na wolnym rynku. Kończymy już rachunek ekonomiczny tego przedsięwzięcia - zapewniał Tomaszewski.

Program "Polskie domy drewniane-mieszkaj w zgodzie z naturą", który ruszył w marcu przewiduje również możliwość rewitalizacji ze środków publicznych podupadających, a objętych ochroną, dzielnic miast wzniesionych w konstrukcji drewnianej.

Przy realizacji programu z LP ściśle będzie współpracować resort środowiska. Minister Jan Szyszko zaznaczał, iż działania w zakresie drewnianego budownictwa wpisują się w rządową "Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020".

stawy milickie, lasy państwowe, dolny śląsk, konrad tomaszewski, Paweł Hreniak

Lasy Państwowe chcą przejąć spółkę Stawy Milickie

Lasy Państwowe zadeklarowały możliwość przejęcia od samorządu województwa dolnośląskiego spółki Stawy Milickie, która zarządza największym w Europie kompleksem stawów hodowlanych. Powodem propozycji są kłopoty finansowe...

- Chcemy wykorzystywać zasoby przyrodnicze Polski dla rozwoju kraju. Budownictwo drewniane, jako element ekobudownictwa, to jeden z sektorów strategicznych naszej gospodarki. Działania te przyczynią się także do realizacji polityki klimatycznej prowadzonej przez resort środowiska - wskazywał polityk.

Z Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby współpraca między resortami doprowadziła do wyeliminowania barier formalno-prawnych dla rozwoju branży.

Drewno to najbardziej ekologiczny surowiec budowlany. Tymczasem w 2016 r. w Polsce wybudowano zaledwie około 600 domów prefabrykowanych całorocznych, podczas gdy w małych Czechach 2 tys., a w Niemczech ponad 20 tys.
 

Poleć
Udostępnij