Gmina nie miała czasu na negocjacje. I droga jest za wąska

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
15-05-2018,13:40 Aktualizacja: 15-05-2018,14:25
A A A

Tylko 3 metry szerokości będzie mieć niespełna kilometrowy dywanik asfaltowy, wylany na drodze w miejscowości Osówka (gmina Niemce, woj. lubelskie). Mieszkańcy nie kryją oburzenia bowiem na trasę czekali 10 lat. Ale nie taką.

- To jedna z ostatnich nieutwardzonych asfaltem dróg w gminie. Od mieszkańców jednak zamiast zachwytów słyszę narzekania - przyznaje Joanna Bucka, sołtys Osówki w rozmowie z Polskim Radiem Lublin.

Gospodarstwo rodziny Majlertów, warszawa, białołęka, Trasa Mostu Północnego, świeże warzywa

Stolica się rozbudowuje. Droga ma zastąpić słynne gospodarstwo

Słynne gospodarstwo rolne rodziny Majlertów położone na warszawskiej Białołęce może przestać funkcjonować. Miasto planuje bowiem budowę nowej drogi oraz zagospodarowanie terenów wokół niej. To znane gospodarstwo zaopatruje w...

- Miał być położony asfalt o szerokości 4 metrów, a jest 3,2 metra. Na takiej drodze nie będą się mogły minąć dwa samochody, zaś kombajn ma 3,5 metra szerokości, a są i 5-metrowe - dodaje. - Co to za modernizacja, skoro wcześniej droga wysypana destruktem miała 4 metry - denerwują się mieszkańcy Osówki.

- Droga jest rzeczywiście zawężona, bo dysponujemy pasem drogowym, w którym możemy wykonać jezdnię asfaltową tylko takiej szerokości. Jej zwiększenie spowodowałoby, że weszlibyśmy na grunty prywatne. A to na pewno nie spodobałoby się mieszkańcom. Przy dzisiejszym natężeniu ruchu taka szerokość drogi powinna wystarczyć - uważa z kolei Paweł Gospodarek, kierownik Referatu Inwestycji Urząd Gminy Niemce.

Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce tłumaczy, że nie było czasu na przeprowadzenie rozmów z właścicielami działek, w celu uzyskania ich zgody na poszerzenie pasa. - Przeprowadzenie takiej procedury trwa rok, a mamy środki unijne, które musimy rozliczyć do końca 2018 r. Inaczej mieszkańcy musieliby czekać na asfalt kolejne kilka lat - wyjaśnia.

W ramach rekompensaty gmina wydłużyła odcinek, który zaleje asfaltem. Inwestycja kosztować będzie niecałe 300 tys. zł.
 

źródło: Polskie Radio Lublin

Poleć
Udostępnij