Filtry z Sędziszowa trzymają jakość
Test porównawczy
W celu oceny swojego produktu na tle konkurencji PZL Sędziszów wybrał filtr WA301450, który stosowany jest m.in. w kombajnach, sieczkarniach samojezdnych i ciężarówkach. Filtr ten został porównany z jego odpowiednikami marek: Mann i Filtron. – Uzyskane wyniki potwierdziły, że filtr produkowany przez naszą firmę nie odbiega od konkurencji, a w niektórych parametrach nawet ją przewyższa – zapewnia Bogusław Satława, członek zarządu PZL Sędziszów.
Filtr cząstek stałych w ciągnikach New Holland
W PZL Sędziszów konstruowane są również nowe filtry. W latach 2014-2015 wprowadzono na rynek ponad 200 takich pozycji, a plany tylko na ten rok są dokładnie takie same. Ponadto szefostwo firmy zapewnia, że jest w stanie zrealizować prawie każde zamówienie na nietypowy specjalistyczny filtr. Producenta z Sędziszowa wyróżnia również wysyłanie z fabryki nawet pojedynczych filtrów.
– Obecnie fabryka PZL Sędziszów mieści się w centrum miasta w pomieszczeniach, powiedzmy, już nie pierwszej młodości, ale za to zadbanych i co ważne z punktu widzenia logistyki – połączonych ze sobą. Niektóre z niewykorzystywanych hal zostały jednak niedawno wyburzone i w przyszłości na ich miejscu powstaną nowe – mówi Grzegorz Tomasik, członek zarządu PZL Sędziszów. Firma ma więc dobre perspektywy rozwoju.
Parametry filtrów powietrza:
– skuteczność filtracji (%) określa, jaki procent pyłu został zatrzymany przez filtr,
– chłonność lub inaczej pojemność pyłowa filtra (gram) to ilość pyłu, jaką zatrzyma on do chwili, gdy nastąpi wyraźny wzrost oporów przepływu powietrza powodujący większe zużycie paliwa. Parametr ten decyduje o żywotności filtra, czyli długości okresu jego eksploatacji. Na jego wynik duży wpływ ma powierzchnia znajdującego się w filtrze papieru filtracyjnego,
– przepuszczalność pyłu (gram) to jego ilość, jaka dostaje się do silnika i krąży tam z olejem, wpływając na przyspieszone zużycie delikatnych podzespołów jednostki napędowej. Jest to więc bardzo ważny parametr, na który warto zwracać uwagę!
Więcej przeczytasz w miesięczniku RPT 4/2016. ZAPRENUMERUJ