Agrisem zaprezentował bronę ścierniskową Turbomulch, która pozwala uzyskać dużą wydajność podczas uprawy pożniwnej. Dodatkową jej zaletą jest niskie zużycie przez ciągnik paliwa na hektar.
Agrisem zaprezentował bronę ścierniskową Turbomulch, która pozwala uzyskać dużą wydajność podczas uprawy pożniwnej. Dodatkową jej zaletą jest niskie zużycie przez ciągnik paliwa na hektar.
Jeden przejazd pozwala pobudzić nasiona chwastów oraz samosiewów do kiełkowania i na polach, gdzie jest to problemem, zmniejsza populację ślimaków. Pierwszym elementem roboczym Turbomulcha mogą być (opcja) dwa opatentowane rzędy talerzy tnących o średnicy 400 mm. Sprawdzą się podczas pracy na rzepaczysku, tnąc i łamiąc łodygi. Regulacja głębokości ich pracy odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych z przekładkami.
Maszyny tej marki już na pierwszy rzut oka wyglądają na budowane do pracy nieomalże w kamieniołomach. Taki jest także agregat talerzowy Agrisem Disc-O-Mulch Silver o szerokości roboczej 3 m. Sprawdziliśmy go w czasie pracy na ściernisku po pszenicy...
Kolejnym standardowym elementem roboczym są proste palce brony o długości aż 76 cm i średnicy 16 mm. Zamontowane są w pięciu rzędach, co przekłada się na intensywne mieszanie resztek pożniwnych z wierzchnią warstwą gleby. Agresywność pracy trzech rzędów zębów można regulować hydraulicznie z kabiny ciągnika poprzez zmianę kąta ich ustawienia. Dwa ostatnie rzędy mają kąty robocze ustawiane mechanicznie. Kopiowanie przez sekcje brony podłoża ułatwia ich zawieszenie na równoległoboku. Ponadto w czasie pracy narzędzia za jego stabilizację boczną odpowiadają przednie koła zamontowane po jego bokach.
Turbomulch z przednimi talerzami tnącymi można wykorzystać wiosną do pierwszego zabiegu uprawowego, który spowoduje przerwanie parowania wody i przyczyni się do ogrzania górnej warstwy gleby. Agrisem zapewnia, że brona Turbomulch jest narzędziem przeznaczonym do cięcia i rozrzucania wszystkich rodzajów resztek pożniwnych.
Oferowane są trzy szerokości robocze: 6,2, 7,3 i 8,6 m. Zapotrzebowanie minimalne na moc wynosi odpowiednio: 130, 140 i 150 KM. W czasie transportu narzędzie jest składane hydraulicznie do szerokości 3 m.