John Deere Expert Check dla kombajnu zbożowego
Maszyna zastępcza w ramach Obietnicy Żniwnej jest dobierana do charakterystyki gospodarstw w danych regionie. W filii Agro-Sieci w Nowej Dąbrowie w pogotowiu czekał model T670, czyli największy w ofercie marki John Deere kombajn z tradycyjnym wytrząsaczem. Jak się dowiedzieliśmy, klient, który w zeszłym roku skorzystał z maszyny zastępczej, jest właścicielem rozmiarowo takiej samej.
Oczywiście posiadacze większych kombajnów, czyli rotorowców serii S mają wydawany okręt żniwny o niższej przepustowości. Inni z kolei zyskują wydajniejszą od swojej maszynę. Jest to kwestia kompromisu. Jak się jednak dowiedzieliśmy, w rejonie o dużym udziale wielkoobszarowych gospodarstw w pogotowiu czeka kombajn flagowej serii S.
Obietnica Żniwna związana jest z dokładnym przeglądem 180 punktów w maszynie. Jeśli któreś z części lub podzespołów budzą wątpliwości i wymagają naprawy bądź wymiany, to klient jest o tym informowany. Dopiero, gdy właściciel kombajnu wyrazi zgodę to podejmowane są odpowiednie kroki. Od tej decyzji zależy, czy klient zostanie objęty Obietnicą Żniwną.
Poszczególne punkty realizowane są zgodnie z łańcuchem technologicznym. Jako pierwsza, kontakt z materiałem żniwnym ma listwa nożowa. We wszystkich kombajnach zbożowych z logo John Deere, poza W330 i W440 stosowany jest wysokowydajny tandemowy system cięcia renomowanej niemieckiej marki Schumacher. Wraz ze wzrostem skoszonych hektarów jego elementy robocze podlegają oczywiście zużyciu. Jednym z ważniejszym punktów do kontroli są wcięcia bagnetów. Mechanicy podczas przeglądu sprawdzają ten element specjalistycznym szczelinomierzem. Ocenie podlegają także krawędzie bagnetów. Jeśli są one zbyt zaokrąglone i/bądź szczelina jest większa od dopuszczalnej, to należy wymienić palce belki tnącej.
Więcej przeczytasz w RPT 4/2017. ZAPRENUMERUJ