Wirus ASF zabija kolejne dziki. Osiem nowych przypadków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
27-10-2017,10:50 Aktualizacja: 27-10-2017,11:19
A A A
Główny lekarz weterynarii poinformował dzisiaj o potwierdzeniu wystąpienia kolejnych ośmiu przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski. 
 
ASF zabił kolejne dwanaście dzików i został potwierdzony u jednego padłego osobnika. Od początku wystąpienia choroby główny lekarz weterynarii potwierdził wystąpienie 130. ognisk choroby u trzody chlewnej oraz 555 przypadków u dzików.
 
Przypadki nr 548 i 549 stanowią zwłoki dwóch dzików znalezione woj. mazowieckim w odległości 38 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
cena tuczników, spadek, Niemcy, trzoda chlewna

Dalsze spadki cen tuczników

Tuczniki w Niemczech we wtorek 24 października potaniały aż o 7 centów, co z pewnością przełoży się na ceny w Polsce - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.   Rynek wieprzowiny w krajach Unii...
Przypadek nr 550 stanowią zwłoki pięciu dzików znalezione w pobliżu miejscowości Kolonia Kaplonosy, gmina Wyryki, powiat włodawski w woj. lubelskim w odległości około 12 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Przypadek nr 551 stanowią zwłoki dzika znalezione w lesie w pobliżu miejscowości Tokary w woj. mazowieckim w odległości około 35 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Przypadki nr 552 i 553 stanowią zwłoki dwóch dzików znalezione woj. lubelskim w odległości 6 i 7 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Przypadek nr 554 stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Rajgród w woj. podlaskim w odległości około 75 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Ostatni przypadek nr 555 stanowi dzik odstrzelony w lesie w pobliżu miejscowości Laskowice w woj. mazowieckim w odległości około 37 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Od wszystkich dzików pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższe przypadki ASF został potwierdzone badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF. Zwłoki dzików zostały zutylizowane.
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA