Wirus ASF zaatakował kolejne gospodarstwo

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-07-2019,17:30 Aktualizacja: 02-07-2019,18:29
A A A
Główny lekarz weterynarii poinformował dziś (2 lipca) o potwierdzeniu 11 ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF). Choroba zaatakowała gospodarstwo położone w woj. mazowieckim.
 
Choroba została potwierdzona na podstawie wyników badań otrzymanych 1 lipca 2019 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.
 
Wirus zaatakował gospodarstwo, w którym utrzymywano 20 świń, położone w gminie Maciejowice w powiecie garwolińskim w województwie mazowieckim. 
 
tuczniki, warchlaki, cena, Dania

Cena duńskich tuczników i warchlaków bez zmian

W Danii opublikowano 27 czerwca cenę tuczników i warchlaków w trzech kategoriach zdrowotnych. Notowania wszystkich grup zwierząt utrzymały się na poziomie sprzed tygodnia.   Spółka Danish Crown w ubiegłym tygodniu ustaliła...
Gospodarstwo znajduje się na obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE). Wdrożono w nim procedury związane z likwidacją choroby.
 
Główny lekarz weterynarii od początku roku potwierdził wystąpienie 11 ognisk choroby u trzody chlewnej oraz 1303 przypadków u dzików.
 
W samym czerwcu bieżącego roku odnotowano wystąpienie siedmiu ognisk na terenie Polski.
 
Przypominamy o bezwzględnym przestrzeganiu zasad bioasekuracji, dzięki którym można ustrzec się zawleczeniu wirusa do gospodarstwa. 
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA