Wirus ASF w kolejnym gospodarstwie. Rozpoczyna się coroczna fala ognisk?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
04-06-2019,21:30 Aktualizacja: 04-06-2019,21:32
A A A

Ognisko ASF numer cztery w tym roku stało się faktem. Główny lekarz weterynarii poinformował 4 czerwca o kolejnym gospodarstwie, w którym stwierdzono obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Ognisko numer cztery w 2019 roku stwierdzono na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez krajowe laboratorium referencyjne ds. ASF, tj. Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

W gospodarstwie, do którego dostał się wirus utrzymywano dwie świnie.

prosięta, padłe świnie, trzoda chlewna, hodowca trzody chlewnej z Niemiec

Świnie umierały z głodu na fermie w Niemczech

Hodowca trzody chlewnej z Niemiec z miejscowości Osthausen, która leży między Frankfurtem a Norymberą, jest odpowiedzialny za śmierć kilku tysięcy świń. Prosięta padały z głodu, a rolnik nic z tym nie robił, informuje telewizjarepublika.pl...

Czwarte ognisko ASF wybuchło w gospodarstwie, które leży w gminie Izbica w powiecie krasnostawskim w województwie lubelskim.

Gospodarstwo położone jest w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Główny lekarz weterynarii informuje, że w gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Ceny tuczników nadal będą wysokie?

Notowania żywca wieprzowego w Niemczech w ostatnim tygodniu pozostały bez zmian. Eksperci przewidują jednak dobre perspektywy dla tego rynku, które głównie będą związane ze wzrostem unijnego eksportu do Azji.   Ceny żywca...

Przypominamy, że pierwsze ognisko ASF w Polsce w 2019 roku wybuchło 29 stycznia w gospodarstwie, w którym utrzymywano 67 świń położonym w gminie Gołdap w powiecie gołdapskim w województwie warmińsko-mazurskim. Więcej informacji na temat tego ogniska można znaleźć TUTAJ.

Drugie ognisko w 2019 roku ASF wybuchło 17 maja w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1712 świń położonym w gminie Giżycko w powiecie giżyckim w województwie warmińsko-mazurskim. Więcej informacji na temat tego ogniska można znaleźć TUTAJ.

Trzecie ognisko ASF w tym roku wybuchło 29 maja w gospodarstwie, w którym utrzymywano 8012 świń położonym w gminie Orla w powiecie bielskim w województwie podlaskim. Więcej informacji na temat tego ogniska można znaleźć TUTAJ.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA