Walka z ASF trwa. Nadleśnictwa stawiają płot

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-12-2020,10:30 Aktualizacja: 16-12-2020,10:33
A A A

W związku z nakazem wojewody w nadleśnictwach Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski trwają prace nad budową ogrodzeń ograniczających migrację zwierząt. Chodzi o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się ASF.

Płoty finansowane ze środków funduszu leśnego mają przeciwdziałać transferom zwierzyny z województwa mazowieckiego do świętokrzyskiego.


blokowanie przemieszczania świń w strefach ASF, afrykański pomór świń, powiatowy lekarz weterynarii, strefy ASF,

Bezprawne blokowanie przemieszczania świń ze stref ASF?

Blokowanie przemieszczania świń ze stref ASF nadal ma miejsce. Problemy dotyczą głównie nowych obszarów objętych czerwoną i niebieską strefą, gdzie wirus wcześniej nie występował.   Rolnicy nadal skarżą się, że po ponad 6 latach...

- Ogrodzenie jest wykonywane w technologii podobnej do grodzeń obecnie stosowanych na terenie nadleśnictw do zabezpieczania upraw przed szkodami od zwierzyny, z koniecznymi modyfikacjami uzgodnionymi pisemnie z wojewodą świętokrzyskim. Polegają na zamontowaniu w dolnej części ogrodzenia z siatki stalowej żerdzi zabezpieczającej oraz na tym, że zamiast słupków rozstawionych co 4 m słupki ustawione są gęściej, czyli co 2 m - wyjaśnia Edyta Nowicka, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

W ciągu ogrodzenia budowane są także bramy umożliwiające komunikację i realizację prac z zakresu gospodarki leśnej.

Długość ogrodzenia wynosi 24 km na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Starachowice i 10 km na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Łączny koszt budowy ok. 700 tys. zł.
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2025

Hoduj z głową świnie:

-Okiem doradcy - sucha dezynfekcja

-Świeże powietrze to podstawa

-Zamiast powiększać stado, zwiększyli dobrostan

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2025

Hoduj z głową bydło:

-Programowanie życia cieląt

-Jak zmodernizować oborę pod robota?

-Lepszy dobrostan to większy zysk

PRENUMERATA