W wyniku ASF Wietnam boryka się z brakiem wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-07-2019,8:00 Aktualizacja: 19-07-2019,11:07
A A A
Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) jest przyczyną dużego spadku pogłowia trzody chlewnej w Wietnamie. Wysoka konsumpcja wieprzowiny w tym kraju doprowadziła do deficytu tego rodzaju mięsa. 
 
ASF w Wietnamie spowodował deficyt mięsa wieprzowego na poziomie 500 tys. ton podaje portal 3trzy3.pl na podstawie Viet Nam News.
 
Kraj ten jest głównym konsumentem produktów wieprzowych w Azji Południowo-Wschodniej. Na jednego mieszkańca rocznie przypada średnio 31,3 kg wieprzowiny.
 
asf, odstrzał dzików, Belgia, przypadki ASF u dzików

ASF w Belgii w odwrocie? W czerwcu wirus zabił zaledwie osiem dzików

Belgijskie władze po raz pierwszy w historii od początku występowania afrykańskiego pomoru świń w tym kraju, nie odnotowały w danym tygodniu żadnych przypadków ASF u dzików. Tak wynika z najnowszego raportu, który wysłały one...
Łączne roczne spożycie mięsa wieprzowego przekracza trzy miliony ton. Dzięki temu Wietnam jest piątym co do wielkości rynkiem na świecie i rozwinął lokalny przemysł, który pokrywa ponad 80 proc. krajowej konsumpcji.
 
Jak podaje ministerstwo rolnictwa Wietnamu rozprzestrzenienie się ASF na prawie cały kraj pociągnęło za sobą ubój ponad 3 milionów świń. 
 
Zmniejszenie pogłowia trzody chlewnej uniemożliwia zaspokojenie potrzeb krajowego rynku. Jednocześnie pojawiły się obawy konsumentów dotyczące bezpieczeństwa żywności w lokalnych produktach. 
 
Spowodowało to, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy wzrósł popyt na towary markowe importowane z USA, Kanady, Hiszpanii, Niemiec, Polski i Francji.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA