Tuczniki tanieją prawie w całej Unii Europejskiej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-09-2017,9:35 Aktualizacja: 22-09-2017,10:12
A A A
Spadek cen tuczników w krajach unijnych wynika z ich zwiększonej podaży przy jednoczesnym braku ożywienia handlu na rynku unijnym oraz rynku chińskim. W Niemczech w notowaniach z 20 września ustalono cenę na następny tydzień na poziomie 1,58 euro za kilogram (około 6,74 zł), to o 4 centy mniej jak przed tygodniem.
 
Rynek żywca wieprzowego prawie we wszystkich krajach unijnych znalazł się pod presją. Główną przyczyną takiej sytuacji jest fakt, że liczba oferowanych tuczników wyraźnie przekracza zapotrzebowanie zakładów ubojowych - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie Genesus. 
 
trzoda chlewna, wsparcie finansowe, UE

ASF. Hodowcy świń otrzymają wsparcie z Unii Europejskiej

Komisja Europejska przeznaczy 9,3 miliona euro z funduszy UE na pomoc polskim hodowcom trzody chlewnej, którzy zrezygnują z działalności w związku z afrykańskim pomorem świń.    ASF jest obecny w regionie wschodniej granicy UE od...
Spadek cen tuczników w ubiegłym tygodniu wyniósł od 3,5 centów za kg wagi bitej ciepłej we Francji do 10 centów w Holandii. 
 
W Hiszpanii ceny spadły o 6 centów. Mimo to kraj ten utrzymał swoją pozycję lidera wśród pięciu państw produkujących najwięcej wieprzowiny w UE. 
 
W Niemczech liczba oferowanych tuczników wyraźnie przekracza zapotrzebowanie zakładów ubojowych. Dlatego należy spodziewać się kolejnych spadków cen. 
 
Niemiecka cena tuczników ustalona na przyszły tydzień jest niższa o 4 centy od tej sprzed tygodnia i wynosi 1,58 euro za kilogram, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,74 zł.
 
W Stanach Zjednoczonych uruchomiono nowe zakłady ubojowe Coldwater Michigan i Sioux City Iowa. Jednocześnie w ubiegłym tygodniu odnotowano nowy rekord dziennego uboju, który wyniósł 455 tys. tuczników.
 
Według przewidywań ekspertów nowe zakłady będą podtrzymywały cenę tuczników, która jesienią może osiągnąć poziom 55 centów za funt (około 1,98 zł).
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA