Rosja odbudowuje pogłowie świń po epidemii ASF

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-10-2015,11:00 Aktualizacja: 28-10-2015,10:50
A A A

Afrykański pomór świń zdziesiątkował pogłowie trzody chlewnej w Rosji. Tylko w rejonie krasnodarskim w latach 2009-2012 zmalało ono z 1,5 mln świń do 280 tys. sztuk. Jak donosi Vladislav Vorotnikov, rosyjski korespondent portalu Pig Progress, obecnie trend ten się odwrócił.

Pogłowie świń w rejonie krasnodarskim zaczyna rosnąć. 15 wielkotowarowych ferm trzody chlewnej jest już gotowa do ponownego zasiedlenia swoich obiektów zwierzętami.

wieprzowina, rynek mięsa, ceny wieprzowiny

Rosja zwiększa produkcję wieprzowiny. Kraj dąży do samowystarczalności

Ministerstwo rolnictwa w Moskwie poinformowało, że w pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku produkcja mięsa wieprzowego w kraju wzrosła o 8,4 proc. (153,6 tys. ton) do 1,974 miliona ton wagi żywej. Do zwiększenia produkcji przyczyniły się...

Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców-Producentów Trzody Chlewnej cytując Ivana Petrenko, prezesa komitetu ds. Polityki Rolnej i Rynku Konsumenckiego, rejon krasnodarski ma odbudować populację do poprzedniego poziomu w ciągu najbliższych dwóch lat.

Obecnie pogłowie świń w tym rejonie wynosi 400 tys. sztuk. Jednak w pierwszej połowie bieżącego roku postępował ciągły wzrost populacji tych zwierząt i wyniósł on 84 tys. Jak przewiduje Ivan Petrneko w latach 2016-2017 wzrośnie ono do 700 tys. sztuk.

Nieco mniej optymistycznie na sytuację w rejonie krasnodarskim patrzą rosyjskie służby weterynaryjne. Obawiają się one tego, że odbudowa pogłowia oraz szybkie zasiedlanie dużych obiektów jest przedwczesne i może doprowadzić do ponownego wybuchu epidemii ASF.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA