Producenci tuczników oczekują wzrostu cen skupu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
13-12-2017,16:20 Aktualizacja: 13-12-2017,16:17
A A A
Producenci świń jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia liczą na wyższe ceny żywca. Czy spełnią się ich oczekiwania, a produkowane przez nich tuczniki podrożeją?
 
Ceny żywca wieprzowego w ubiegłym tygodniu w większości krajów unijnych były stabilne mimo zwiększonej podaży tuczników.
 
Zakłady przetwórcze w niektórych krajach Wspólnoty stanęły wskutek świąt, które są tam obchodzone 6 i 8 grudnia. 
 
walka z asf w polsce, asf w polsce, specustawa asf, odstrzał dzików, polski związek łowiecki

Rząd chce zatrzymać ASF. Specustawa trafiła do drugiego czytania

Rząd będzie wdrażał takie środki, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa afrykańskiego pomoru świń - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że ASF to ogromne zagrożenie dla hodowli trzody chlewnej. Od lutego 2014 r. wykryto w...
Najwyższe spadki cen odnotowano w Holandii. Wynosiły one aż 5 centów, a we Francji wykazano niższe wagi ubojowe - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
W Niemczech na początku tygodnia rynek wykazywał niewielki wzrost podaży żywca. We wtorek 12 grudnia na małej giełdzie pojawił się pierwszy sygnał o możliwych spadkach ceny. 
 
Producenci świń zaniepokojeni tą informacją zaczęli wyprzedawać żywiec, co doprowadziło do większej nadpodaży i spadku ceny w notowaniach krajowych. Dziś (13 grudnia) ceny spadły o 5 centów i osiągnęły poziom 1,40 euro za kilogram wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 5,9 zł.
 
Sezon przedświąteczny rozczarował hodowców, którzy liczyli na tendencje wzrostowe ceny tuczników w tym okresie. Z pewnością przemysł przetwórczy w Polsce wykorzystując sytuację w Niemczech również obniży krajowe ceny.
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA