Pierwsze ognisko ASF potwierdzono w Hong Kongu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-05-2019,18:00 Aktualizacja: 20-05-2019,9:18
A A A
Sekretarz ds. Żywności i Zdrowia Sophia Chan potwierdziła wystąpienie pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF). Chora trzoda chlewna trafiła do rzeźni, gdzie wykryto wirusa. 
 
Wirus ASF został potwierdzony 10 maja w rzeźni w miejscowości Sheung Shui. Wszystkie znajdujące się tam świnie po uprzednim pobraniu próbek zostały zabite. Łącznie do uśpienia i utylizacji trafiło niemal 6 tys. sztuk trzody chlewnej.
 
Po potwierdzeniu pierwszego ogniska ASF odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył podsekretarz ds. Żywności i Zdrowia Chui Tak-yi oraz nabywcy żywych świń i przedstawiciele handlu mięsem, informuje portal 3try3.pl na podstawie strony www.news.gov.hk.
 
ASF, wirus, Niemcy, dziki

ASF. Ryzyko zawleczenia wirusa do Niemiec jest duże

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) z łatwością może przedostać się z Belgii do Niemiec wraz z zakażonymi dzikami. Ryzyko stanowi także nielegalny transport zwierząt oraz resztki skażonego mięsa.   Według Friedricha Loefflera Institut ryzyko...
Uzgodnili oni trzy punkty. Pierwszy z nich zakładał jak najszybsze rozpoczęcie procesu uboju i dezynfekcji, który miał być przeprowadzony w ciągu 7 dni.
 
W drugim punkcie ustalono, że rząd będzie również komunikować się z Generalną Administracją Ceł Kontynentalnych i współpracować z kupującymi i handlowcami, aby jak najszybciej wznowić dostawy żywca wieprzowego do rzeźni, gdzie potwierdzono ASF.
 
Trzeci punkt zakładał, że rząd będzie nadal prowadził rozmowy z dystrybutorami trzody chlewnej w celu dopracowania szczegółów postępowania w rzeźni na wypadek ponownego wykrycia ASF.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA