Ceny żywca wieprzowego na rynku Unii Europejskiej pozostają bez większych zmian. Zwiększona podaż tuczników została zrównoważona wzrostem popytu.
W wielu krajach Unii Europejskiej zwiększona podaż żywca wieprzowego została zrównoważona przez wzrost popytu na surowiec. Efektem tego jest stabilna cena tuczników w większości państw unijnych.
Okres powakacyjny tradycyjnie jak co roku przyniósł wzrost liczby ubojów żywca wieprzowego.
Turyści po powrocie z europejskich kurortów położonych na południu kontynentu zaczęli napędzać popyt w krajach Europy Centralnej i Północnej - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
Zasady płynnego żywienia trzody chlewnej w stadzie podstawowym oraz w praktyce. To wiodące tematy ósmej edycji Akademii Płynnego Żywienia. Hodowcy i producenci trzody chlewnej spotkali się 9 września w Toruniu na ósmej...
Według danych rynkowych większa oferta tuczników z przeznaczeniem na ubój nie wprowadziła zmian w cennikach zakładów przetwórczych w 36. tygodniu.
Ceny pozostały niezmienione w Holandii, Danii, Austrii i Wielkiej Brytanii. Z kolei słabszy popyt w Belgii spowodował spadek ceny tuczników o prawie 3 centy za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc).
We Francji cena wzrosła o 1 cent za kg wbc, a w Hiszpanii, gdzie konsumpcja wieprzowiny sezonowo spada z powodu końca okresu wakacyjnego, ceny utrzymała się dzięki rosnącemu eksportowi do Chin.
Łączny eksport z państw unijnych do Chin w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku wyniósł według Meat Market Observatory 966 tys. ton. Jest to o 42 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2018 r.
W minionym tygodniach w Niemczech wzrosła liczba ubijanych świń. Jednocześnie zwiększył się popyt ubojni na surowiec.
W notowaniach dużej giełdy z dnia 4 września cena w Niemczech wyniosła 1,85 euro za kg wbc (8,02 zł), co oznacza brak zmian w stosunku do ubiegłego tygodnia.
W Danii 5 września opublikowano notowania Danish Crown. Cena żywca również utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wyniosła 12 koron duńskich. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 6,98 złotych za kg wbc.
Cena ta obowiązuje w 37 tygodniu bieżącego roku - informuje portal warchlaki.com.
W Niemczech opublikowano 6 września notowania małej giełdy. Cena tuczników wzrosła tam o 2 centy do wartości 1,94 euro za kg wbc (8,42 zł).
Na aukcji wystawiono 2008 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii, czyli łącznie 1838 sztuk.
-
Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ