Goodvalley Agro S.A. działa na rynku Polskim już od 30 lat. Spółka prowadzi produkcję roślinną, zajmuje się chowem trzody chlewnej i posiada własne zakłady przetwórcze, dzięki czemu wpisuje się w model "od pola do stołu".
Wirus ASF w ciągu trzech dni został stwierdzony w trzech gospodarstwach. Afrykański pomór świń w stadzie trzody chlewnej pojawił się w województwie zachodniopomorskim. Inspekcja Weterynaryjna potwierdziła 3 w 2024 roku ognisko ASF u...
7 czerwca w na terenie kompleksu Canpol koło Człuchowa spółka Goodvalley Agro S.A. obchodziła 30-lecie działalności w Polsce.
Jej historia sięga 1994 r., kiedy to spółka wydzierżawiła byłe Państwowe Gospodarstwo Rolne w Przechlewie i odtworzyła jego potencjał produkcyjny.
Kolejny duży krok nastąpił po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Wówczas spółka dynamicznie zwiększyła skalę swojej działalności i zainwestowała w rozwój.
W efekcie zwiększyła przychody ze sprzedaży z 4 mln zł do 128 mln zł (bez uwzględnienia inflacji), a liczba zatrudnionych pracowników wzrosła z 127 do 460 osób.
W 2018 r. doszło do połączenia Poldanoru, zajmującego się produkcją rolniczą z zakładami mięsnymi Prime Food. W rezultacie fuzji powstało przedsiębiorstwo Goodvalley Polska, które obecnie zatrudnia 1200 pracowników.
Firma produkuje żywność w modelu "od pola do stołu". Zajmuje się produkcją roślinną, paszy, chowem trzody chlewnej, a także produkcją mięsa i przetworów. W 2005 r. spółka uruchomiła pierwszą w Polsce biogazownię rolniczą, a obecnie posiada już osiem takich instalacji o łącznej mocy 7,4 MWe.
Goodvalley prowadzi produkcję w zintegrowanym łańcuchu, przestrzegając dobrych praktyk rolniczych. Ich produkty nie zawierają konserwantów i sztucznych dodatków i są oferowane na rynku pod marką Dolina Dobra.
Podczas uroczystości odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich dotyczył zrównoważonego rolnictwa, a drugi trendów konsumenckich.
Można było również wysłuchać przemówień wygłoszonych m. in. przez członków zarządu Grzegorza Brodziaka oraz Pawła Nowaka i duńskich akcjonariuszy, w tym Toma Axelgaarda.
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ