Ceny wieprzowiny bez większych zmian

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-09-2017,8:00 Aktualizacja: 08-09-2017,7:38
A A A
Ceny tuczników w ubiegłym tygodniu w większości krajów Unii Europejskiej pozostały bez zmian. W bieżącym tygodniu w Niemczech również ukształtowały się one na poziomie sprzed tygodnia i za kilogram wagi bitej ciepłej płacono 1,70 euro (około 7,22 zł).
 
Rynek tuczników pozostaje stabilny w większości państw europejskich. W ubiegłym tygodniu niewielkie spadki ceny zanotowano na południu kontynentu. 
 
Cena została utrzymana nie tylko w Niemczech, ale również w Holandii, Danii, Belgii i Austrii. Natomiast spadła nieznacznie w Hiszpanii, gdzie po okresie letnich upałów następuje większa podaż żywca. Dodatkowo lokalni eksporterzy doświadczyli silnej konkurencji ze strony USA na rynkach azjatyckich.
 
asf, kolejne przypadki, dziki, choroba

ASF - kolejne przypadki choroby

Wirus afrykańskiego pomoru świń zabił dziewięć kolejnych dzików i został potwierdzony u jednego martwego osobnika. Nowe przypadki ASF wystąpiły w woj. mazowieckim, lubelskim oraz podlaskim.   Główny lekarz weterynarii...
Spadek ceny o 3,6 centów odnotowano we Francji. W ostatnich siedmiu tygodniach notowania tamtejszych tuczników spadły aż o 11 centów.
 
W Niemczech w bieżącym tygodniu rynek jest nadal wyrównany. Producenci żywca i przetwórcy postanowili nie zmieniać ceny na zbliżający się tydzień i pozostawić ją na poziomie sprzed tygodnia. 
 
Niemieccy producenci wieprzowiny za kilogram wagi bitej ciepłej otrzymują 1,70 euro co w przeliczeniu na polska walutę daje około 7,22 zł.
 
Według notowań KZP-PTCH w Polsce cena tuczników wzrosła o 6,6 groszy w stosunku do ubiegłego tygodnia i wyniosła 5,67 złotego za kg żywca. 
 
Jak zauważyli eksperci nie widać ożywienia w handlu, ale z drugiej strony podaż żywca jest stosunkowo mała.
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA