Ceny tuczników stabilne. Majówka przyniesie ożywienie?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
20-04-2016,8:30 Aktualizacja: 20-04-2016,8:26
A A A

Tuczniki w Polsce są tanie, ale ich ceny ustabilizowały się na stałym poziomie. W 15 tygodniu 2016 r. tj. od 11 do 17 kwietnia w transakcjach członków Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej wyniosły one 4,23 zł za kg żywca i były o 5 groszy niższe niż tydzień wcześniej.

Żywiec wieprzowy jest tani, ponieważ w magazynach znajduje się dużo wieprzowiny. Ponadto zakłady mięsne ograniczyły liczbę ubojów przez co zmalało zapotrzebowanie na tuczniki. Zdaniem analityków KZP-PTCH przyczyną takiej sytuacji mogą być słabe wyniki detalicznej sprzedaży tego mięsa.

chiny, import wieprzowiny, tuczniki, pogłowie macior

Tuczniki w Chinach kosztują 11,63 zł za kilogram

Producenci tuczników w Chinach zacierają ręce. W związku z likwidacją pogłowia macior w ubiegłym roku o ponad 10 milionów sztuk tamtejsze zakłady mięsne płacą obecnie ponad 20 juanów za kilogram żywca. W przeliczeniu na...

Wzrost cen i ożywienie na rynku wieprzowiny w Polsce ale także w całej Europie nastąpi prawdopodobnie pod koniec kwietnia. Wpływ na tę sytuację będzie miał długi majowy weekend i rozpoczęcie sezonu grillowego. Z informacji podanych przez KZP-PTCH wynika, że w naszym kraju szykowane są już duże zamówienia na ten okres.

Producenci świń w innych krajach europejskich w minionym tygodniu otrzymywali ceny na podobnym poziomie. Nadwyżka żywca została zagospodarowana i rynek wrócił do równowagi. Wyjątkiem jest Austria, gdzie ceny zmalały wskutek presji zakładów mięsnych oraz importu zagranicznej wieprzowiny.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA