Ceny tuczników na niemieckim rynku lekko wzrosły

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
09-09-2016,7:45 Aktualizacja: 09-09-2016,8:30
A A A

Producenci tuczników od kilku tygodni otrzymują za swoje zwierzęta stabilną i wysoką cenę. W notowaniach ministerstwa rolnictwa wynosi ona 6,88 zł za kg wbc w klasie E.

W tym tygodniu wzrosła za to cena żywca uzyskiwana przez członków Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej do poziomu 5,54 za kg.

Cena skupu w Niemczech w końcu delikatnie drgnęła. Po dziewięciu tygodniach stabilizacji wzrosła z 1,66 na 1,67 euro za kg wbc tj. ok. 7,2 zł/kg wbc.

chiny, import wieprzowiny, tuczniki, pogłowie macior

Tuczniki w Chinach rekordowo drogie. Kosztują niemal 1500 zł

Hodowcy trzody chlewnej w Chinach w porównaniu do europejskich realiów zarabiają ogromne pieniądze. Zysk na każdym sprzedanym tuczniku sięga od 380 do 570 zł - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody...
To tylko jeden eurocent, ale zdaniem analityków KZP-PTCH może on mieć spore znaczenie w kształtowaniu cen w pozostałych krajach europejskich także w Polsce. Nie sprzyja temu jedynie kurs euro, który zaczyna maleć.

Rynek tuczników w innych krajach Unii Europejskiej jest zbilansowany. Obserwuje się tam nieznacznie zwiększony popyt na te zwierzęta, jak np. we Francji.

W Danii cena wzrosła do poziomu 10,60 DKK/kg wbc tj. ok. 6,14 zł/kg. W Hiszpanii pogłowie świń nieco zmalało, a eksport do Chin nie przebiega tak płynnie jak do tej pory. Jednak ceny tuczników nadal utrzymują się na stabilnym poziomie i wynoszą 1,32 euro za kg żywca tj. ok. 5,68 zł/kg.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA