Cena żywca wieprzowego w Niemczech pozostaje bez zmian

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-04-2018,10:15 Aktualizacja: 05-04-2018,10:33
A A A
Cena tuczników w Niemczech czwarty tydzień z rzędu nie zmieniła się i wynosi 1,45 euro za kilogram wagi bitej ciepłej. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 6,1 zł.
 
Rynek niemiecki jeszcze nie zareagował po wprowadzeniu 25 proc. cła na amerykańską wieprzowinę eksportowaną do Chin. W dniu 4 kwietnia ustalona cena pozostała na poziomie 1,45 euro za kg (wbc), czyli takim samym jak przed tygodniem, informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie VEZG.
 
W większości krajów Unii Europejskiej w ubiegłym tygodniu ceny tuczników pozostały niezmienione. Próby jej obniżenia w Niemczech nie doszły do skutku. 
 
program bioasekuracji, hodowla trzody chlewnej, świnie, walka z asf w polsce, Inspekcja Weterynaryjna

Inspektorzy ruszają do gospodarstw. Bioasekuracja w całym kraju

W kwietniu Inspekcja Weterynaryjna rozpocznie w całej Polsce kontrole w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną. To wynik przepisów, które nakładają na rolników obowiązek spełniania zaostrzonych zasad bioasekuracji w...
W Austrii ceny żywca wieprzowego również pozostały bez zmian. We Francji spadły nieznacznie o 1 cent, zrównując się z niemiecką. Z kolei w Wielkiej Brytanii wzrosły one o 1 cent.
 
Według raportu Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) wynika, że w USA produkuje się coraz więcej świń. Stado loch zwiększyło się o 2 proc. w porównaniu do stanu sprzed roku, a wzrost efektywności produkcji przełożył się na jej zwiększenie o 1 proc.
 
Producenci żywca wieprzowego w Stanach Zjednoczonych tracą obecnie około 15 dolarów na sztuce. To w przeliczeniu na polską walutę ponad 51 zł.

Ceny wieprzowiny w USA latem zazwyczaj rosną. Jednak w tym roku ich poziom będzie zależeć od relacji handlowych Chiny-USA, na co duży wpływ ma wprowadzenie 25 proc. cła na amerykańską wieprzowinę.

 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA