Cena tuczników w Niemczech spadła

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-09-2016,7:00 Aktualizacja: 29-09-2016,16:55
A A A
Niemiecka cena tuczników w bieżącym tygodniu zanotowała spadek o 6 centów i wyniosła 1,66 euro za kilogram wagi bitej ciepłej tj. około 7,13 zł za kg. W związku z tym należy spodziewać się presji ze strony rodzimych zakładów mięsnych na obniżenie ceny tuczników w naszym kraju – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
Wysoka krajowa cena tuczników notowana w ubiegłym tygodniu była konsekwencją wzrostu cen w państwach Wspólnoty. Na wielu unijnych rynkach w ubiegłym tygodniu ceny tuczników zanotowały swoje najwyższe wartości w tym roku.
 
trzoda chlewna, tuczniki, popyt, Unia Europejska

Rośnie popyt i cena tuczników w Unii Europejskiej

W Unii Europejskiej rośnie popyt na tuczniki. Jednocześnie zanotowano wzrost ich cen (od 1 do 5 centów) na większości unijnych rynków – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej. Niemcy jako...
 
W wyniku upałów świnie we Francji, Hiszpanii i Włoszech rosły wolniej, a ich waga ubojowa była niższa. Wskutek tego ilość oferowanych zwierząt była niższa od zapotrzebowania rynku.
 
Z kolei w Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii i Danii zanotowano wyraźne zbilansowanie podaży i popytu, a sprzedaż żywca odbywała się bez zakłóceń.
 
W notowaniach w 39 tygodniu cena niemieckiej wieprzowiny spadła o 6 centów i osiągnęła poziom 1,66 euro za kilogram wagi bitej ciepłej, co z pewnością w krótkim czasie przełoży się na obniżenie ceny tuczników w naszym kraju. 
 
Masowa redukcja pogłowia loch w krajach Wspólnoty odzwierciedla brak opłacalności produkcji do maja 2016 roku. Mniejsza produkcja oraz wzrost eksportu głównie do Chin był powodem do podniesienia cen i przywrócenia opłacalności produkcji. 
 
Jak wynika ze statystyk, to Hiszpania stała się producentem nr 1 w Europie przesuwając Niemcy na drugie miejsce. Z kolei w Polsce nastąpił największy spadek pogłowia macior o prawie 16 proc. w porównaniu z ubiegły rokiem.
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA