ASF. Jest 3. ognisko choroby w Niemczech

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-07-2021,9:00 Aktualizacja: 19-07-2021,8:59
A A A

Wirus afrykańskiego pomoru świń został wykryty w kolejnym, trzecim gospodarstwie w Niemczech.

Niemieckie krajowe laboratorium referencyjne Friedrich-Loeffler-Institut (FLI) potwierdziło wyniki dodatnie w drugim małym gospodarstwie w powiecie Märkisch-Oderland, które podobnie jak pierwsze znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Polską.

W dwóch gospodarstwach w powiecie Märkisch-Oderland, jak informuje portal Pig Progress, utrzymywano łącznie 6 świń. W pierwszym liczącym 2 sztuki ognisko ASF zostało potwierdzone 15 lipca.

ognisko asf w Niemczech, Niemcy, wirus ASF, świnie, trzoda chlewna, gospodarstwo ekologiczne, przypadki asf, dziki

Dwa ogniska ASF w Niemczech!

Wirus afrykańskiego pomoru świń został wykryty w dwóch stadach świń domowych w Niemczech. Federalne Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że podejrzenie ognisk potwierdził Instytut Friedricha Loefflera (FLI). Ogniska ASF, jak donosi...

3. ognisko ASF wybuchło w stadzie liczącym 4 świnie. Zostało ono potwierdzone 17 lipca. Wszystkie zwierzęta zostały zakażone wirusem i padły.

Brandenburska minister ochrony konsumentów Ursula Nonnemacher w komunikacie prasowym podziękowała lokalnym władzom za szybkie i konsekwentne działanie.

Dyrektor zarządzający niemiecką organizacją hodowców trzody chlewnej ISN, dr Torsten Staack wezwał do zachowania spokoju. Jak podaje portal Pig Progress zwrócił on uwagę na fakt, że dwa małe ogniska wybuchły w istniejących strefach ograniczeń w Brandenburgii i zostały zlikwidowane. W związku z tym sytuacja niemieckich hodowców trzody chlewnej znacząco się nie zmieni.

Ogniska ASF w Niemczech oznaczają dla tego kraju dalszą możliwość wewnątrzwspólnotowego handlu trzodą chlewną i wieprzowiną. Jednak eksport do krajów trzecich prawdopodobnie będzie dla Niemiec zamknięty.

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
     
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA