1000 tuczników padło przez awarię wentylacji. Jest apel o pomoc

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-07-2023,8:50 Aktualizacja: 14-07-2023,8:31
A A A

W gospodarstwie państwa Szypryt z Lucimia w woj. kujawsko-pomorskim z powodu awarii wentylacji padło 1000 tuczników. Środowisko rolników jednoczy w się w tej sprawie, zbiera pieniądze dla poszkodowanych i apeluje o pomoc.

Do naszej redakcji napisała Patrycja Skiba. Poinformowała nas, że w gospodarstwie państwa Szypryt z Lucimia w woj. kujawsko-pomorskim z powodu awarii wentylacji padło 1000 tuczników.

"Gospodarstwo nie otrzyma środków z ubezpieczenia. W obliczu tej trudnej sytuacji, pragniemy okazać nasze wsparcie finansowe oraz dodać odrobinę otuchy" czytamy w wiadomości przesłanej do naszej redakcji.

ognisko asf u świń, wirus asf, asf w Polsce, trzoda chlewna, dziki, asf w Lubelskiem, trzoda chlewna, GIW, GLW

ASF szaleje w powiecie parczewskim. Jest kolejne ognisko

Wirus ASF u świń już po raz 7 w tym roku został stwierdzony w woj. lubelskim. Kolejne 13. ognisko u świń jest zarazem 5 zlokalizowanym w powiecie parczewskim. Ognisko ASF nr 2023/13 wybuchło w województwie lubelskim. Ognisko ASF nr 2023/13,...

Hodowcy organizują spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 17 lipca o godzinie 17:00 w Restauracji "Diabelski Młyn" w Koronowie. Będzie ono miało na celu zebranie środków pieniężnych, które następnie zostaną przekazane państwu Szypryt.

"Wierzymy, że poprzez naszą solidarność i wsparcie, pomożemy Państwu Szypryt w tym trudnym okresie. Każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy" pisze Patrycja Skiba.

Każda kwota, jaka zostanie przekazana hodowcom przyczyni się do złagodzenia finansowych konsekwencji, jakie dotknęły gospodarstwo.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć hodowców mogą to również zrobić za pomocą internetowej zbiórki pomagam.pl.

Pieniądze dla hodowców można wpłacać TUTAJ

 
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ



 


 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA