W Ukrainie może zabraknąć jaj spożywczych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: KIPDiP (em) | redakcja@agropolska.pl
04-04-2022,13:45 Aktualizacja: 04-04-2022,13:54
A A A

Ukraińskie firmy ponoszą duże straty w związku z rosyjską agresją. Mimo, że większość majątków pozostaje pod kontrolą, to jednak dostęp do części aktywów został odcięty w wyniku ostrzałów najeźdźcy.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz informuje, że bombardowane są aktywa przedsiębiorców oraz magazyny z żywnością. Tak się stało z częścią ferm producenta jaj Avangard. Bez obsługi pozostały fermy utrzymujące 3 miliony kur niosek w obwodzie chersońskim.

MHP  Ukraina, produkcja drobiu, brojlery kurze, Katarzyna Gawrońska

Wojna zatrzymała ukraiński eksport drobiu

MHP, największy ukraiński producent i eksporter mięsa drobiowego ogłosił, że nie jest możliwy jakikolwiek wywóz zagraniczny. Firma odpowiadająca za większość ze 162 tysięcy ton tamtejszego wywozu drobiu do UE z dnia na dzień przerwała...

Władze największego producenta jaj konsumpcyjnych na Ukrainie twierdzą, że rosyjskie ataki istotnie osłabiły ich potencjał wytwórczy. Kilka ważnych ferm zostało zamkniętych i zniszczonych. Straty finansowe firmy oceniane są na 1,5 miliarda hrywien (51 mln dolarów).

Avangard przewiduje, że podobne kłopoty mogą spotkać inne przedsiębiorstwa należące do spółki zlokalizowane w obwodzie kijowskim. Istnieje zatem poważne ryzyko, że na Ukrainie zabraknie jaj spożywczych.

Firma, podobnie jak mięsny koncern MHP, wspiera cywilów i służby zbrojne, przekazując obrońcom państwa bezpłatnie jaja z własnej produkcji.

KIPDiP podaje ponadto, że Avangard dzieli się również paliwem i innymi zasobami, w tym samochodami dostawczymi. Tym sposobem wyraża wsparcie dla pracowników, którzy bronią ojczyzny.
 




Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA