Batalia o budowę kurników trwa 7 lat. Inwestycja jednak nie ruszy?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2019,13:10 Aktualizacja: 21-03-2019,13:50
A A A

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję środowiskową, bez której nie można budować fermy drobiu w miejscowości Krępa (gm. Lipowiec Kościelny, woj. mazowieckie).

Sprawa budowy kurników ciągnie się już blisko 7 lat. Wielu mieszkańców od początku było przeciwnych inwestycji i utworzyło Stowarzyszenie Czysta Krępa - przypomina portal naszamlawa.pl

budowa obory, balcerzowice, Józef Swaczyna, strzelce oplskie, inwestycje w gospodarstwach, hodowla krów

Rolnik kontra wieś. Spór o budowę obory przybiera na sile

Jedyny pozostały rolnik-hodowca zwierząt w wiosce chce postawić - niewielką jak na dzisiejsze czasy - oborę na posesji. Pozostali mieszkańcy protestują z obawy przed smrodem i hałasem. Złożyli skargę do władz. Opisywany przez "Nową Trybunę...

Jeszcze w ubiegłym roku wydawało się, że ferma będzie budowana. Jesienią stowarzyszenie zaskarżyło jednak decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie dotyczącą ustalenia środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedsięwzięcia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny, który rozpatrywał skargę przyznał rację mieszkańcom i uchylił decyzje SKO i wójta gminy, dzięki którym inwestor mógłby rozpocząć prace.

- Sąd zasądził także od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie na rzecz strony skarżącej Stowarzyszenia Czysta Krępa z siedzibą w Krępie kwotę 680 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego" - informuje portal Jakub Janicki z uprawnienia przewodniczącej wydziału informacji sądowej WSA w Warszawie.

Warto dodać, że wyrok nie jest prawomocny.

źródło: naszamlawa.pl


Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA