Produkty bez GMO cieszą się coraz większą popularnością. W związku z tym Polska Izba Mleka opracowała Standard Certyfikacji Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności “Bez GMO”.
Wymagania i oczekiwania polskich konsumentów rosną. Aby im sprostać Polska Izba Mleka (PIM) opracowała Standard Certyfikacji Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności “Bez GMO”.
Standard przygotowany przez PIM ma promować najlepsze praktyki w zakresie produkcji wyrobów mleczarskich wolnych od organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO).
Zgodnie z zasadami i przepisami, aby móc umieścić dane oświadczenie czy treść na opakowaniu produktu spożywczego należy potwierdzić, że wszystkie czynniki zostały prawidłowo wdrożone.
Ponad 700 uczestników, praktyczne prelekcje, prezentacja wozów paszowych, zwiedzanie fermy i poletek demonstracyjnych oraz pokaz maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę. To wszystko podczas Narodowego Dnia Mlecznej Fermy. ...
Jak informuje PIM zainteresowanie certyfikacją w oparciu o opracowane standardy stale wzrasta zarówno ze strony małych przedsiębiorstw, jak i liderów polskiego rynku mleczarskiego.
Osoby zainteresowane standardem ”Bez GMO” a także wszystkich, dla których bezpieczeństwo żywności jest kwestią priorytetową PIM zaprasza na drugą edycję szkolenia "Standard PIM "Bez GMO" - cele, procedury, wymagania".
Spotkanie odbędzie się 1 października br. w Warszawie i jest sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka. Szkolenie poprowadzi Mieczysław Obiedziński z TÜV SÜD Polska.
Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne są
tutaj.
Oznakowanie produktów GMO znacznie różnią się od ich konwencjonalnych odpowiedników. Pomaga informować konsumentów o różnicach w zakresie ich alergenności, wartości odżywczej i toksyczności.
Zdaniem ekspertów z PIM takie podejście do oznakowania odpowiada na podstawowe obawy większości konsumentów, a tym samym chroni zdrowie publiczne przed potencjalnym ryzykiem.