Pasza dla bydła mlecznego z Węgier ratunkiem na suszę?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-08-2018,8:00 Aktualizacja: 30-08-2018,8:04
A A A

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka informuje, że wskutek komunikatu o suszy i mniejszych zbiorach pasz objętościowych dla bydła ambasada Węgier zaoferowała polskim hodowcom swoją pomoc.

"W związku z wiadomościami, że z powodu suszy w Polsce pojawiły się poważne kłopoty hodowców bydła z brakiem pasz objętościowych, otrzymaliśmy oferty z Węgier - takimi słowami zwrócił się Gábor Kónya sekretarz ds. ekonomicznych Ambasady Węgier do Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka" czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej federacji.

genomowanie bydła, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Chip EuroG10K, bydło mleczne

Genomowanie samic nadal będzie kosztować mniej

Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka na kolejne sezony utrzymał obniżony cennik za wykonanie w jej laboratorium badań markerów genetycznych z wykorzystaniem mikromacierzy Chip EuroG10K dla samic. Cena za...

Ambasada Węgier poinformowała zarząd PFHBiPM, że kraj ten może dostarczyć na nasz rynek siano z lucerny, siano z łąki, pelet z lucerny, kukurydzę w belach oraz w peletach, pelet z kukurydzy, kiszonkę z kukurydzy i lucerny, mokre trawy w belach opakowane w folii, kukurydzę oraz pszenicę paszową.

Sekretarz ds. ekonomicznych Ambasady Węgier Gábor Kónya zwrócił się także do PFHBiPM z uprzejmą prośbą o pomoc w nawiązaniu kontaktów z firmami, które są zmuszone uzupełnić zapasy pasz oraz z takimi, które zajmują się zaopatrywaniem hodowców w pasze objętościowe.

Wszyscy zainteresowani są proszeni o kontakt z Ambasadą Węgier lub bezpośrednio z jej sekretarzem do spraw ekonomicznych.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA