Organizacje z rynku mleka reagują na epidemię koronawirusa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-03-2020,14:25 Aktualizacja: 12-03-2020,14:31
A A A

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce i potencjalne zagrożenie zarażeniem koronawirusem, wprowadzamy dodatkowe środki ostrożności - poinformowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Jak podkreśliła, wszelkie działania podejmowane są w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie hodowców i pracowników PFHBiPM.

koronawirus, rynek mleka, eksport produktów mleczarskich, agnieszka maliszewska, polska izba mleka

Koronawirus może negatywnie wpłynąć na rynek mleka

Epidemia koronawirusa w Chinach i związane z nią zakłócenia w łańcuchu dostaw na rynek Państwa Środka mogą mieć negatywne oddziaływanie na unijny rynek mleka - uważają analitycy banku PKO BP. Jak czytamy w opublikowanym Agro Nawigatorze...

"Zdecydowaliśmy, że najbliższe próbne udoje oraz inne usługi realizowane bezpośrednio w gospodarstwach naszych klientów, wykonywane będą przez pracowników terenowych PFHBiPM, wyposażonych w firmową odzież ochronną i środki dezynfekcyjne" - przekazała federacja.

Prosi też wszystkich o zrozumienie, że w celach profilaktycznych jej przedstawiciele będą ograniczać do minimum kontakt bezpośredni (np. podawanie ręki lub korzystanie z pomieszczeń innych niż gospodarskie).

W przypadkach usług doradczych, o ile jest taka możliwość, federacja zaleca wykorzystywanie korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych.

Organizacja zapowiedziała ponadto przełożenie na inne terminy, o których będzie informowała na bieżąco, wszystkich zaplanowanych na najbliższy czas spotkań z hodowcami, których tematem miało być podsumowanie wyników za 2019 rok.

"Dołożymy wszelkich starań, aby pomimo nadzwyczajnej sytuacji, realizacja usług odbywała się bez komplikacji i zakłóceń" - podkreśla PFHBiPM.

Inne zrzeszenie z branży - Polska Izba Mleka - poinformowała, że opracowała zalecenia postępowania dla zakładów w związku z pojawieniem się koronowirusa. Są one dostępne w Biurze PIM.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA