Firma Agrifirm zaprezentowała u swojego klienta koncept Constant Feeding. Dzięki ograniczeniu sortowania paszy pozwala on zmniejszyć ryzyko wystąpienia kwasicy, co przekłada się na zdrowie żwacza.
Precyzyjne zarządzanie paszami objętościowymi, odpowiednia kolejność dodawania składników do wozu paszowego oraz kontrolowanie czasu i obrotów mieszania. To tajemnica konceptu żywienia Constant Feeding, którego głównym zadaniem jest ograniczenie sortowania składników dawki.
Cena mleka w Polsce w marcu już po raz piąty była wyższa od średniej stawki unijnej. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że w UE osiągnęła ona poziom 46,39 euro za 100 kg, a w naszym kraju 47,83 euro/100 kg. Cena mleka w UE w marcu była o 0,16%...
Firma Agrifirm 9 maja zorganizowała pokaz w Gospodarstwie Rodzinnym Wątły w miejscowości Zalesice w woj. mazowieckim.
Podczas spotkania omówiono koncept żywienia bydła Constant Feeding, który polega na przygotowaniu jednolitej mieszanki paszowej minimalizującej sortowanie poszczególnych składników dawki.
Taki efekt można osiągnąć poprzez precyzyjne zarządzanie paszami objętościowymi, odpowiednią kolejność dodawania składników do wozu paszowego, kontrolowanie czasu mieszania oraz odpowiednie ustawianie obrotów mieszania.
Zdaniem ekspertów z Agrifirm lepsze mieszanie pasz zapewnia lepsze żywienie krów i sprawia, że każdy kęs jest taki sam niezależnie od pory jedzenia.
Koncept Constant Feeding
Koncept Constant Feeding, dzięki ograniczeniu sortowania paszy zmniejsza ryzyko wystąpienia kwasicy żwacza, co przekłada się na jego zdrowie.
Koncept Constant Feeding jednocześnie pozwala zwiększyć spożycie suchej masy dawki i uzyskać wyższą wydajność krów.
Meldunkowy skup mleka w marcu 2024 roku, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, wyniósł 1 146,5 mln litrów. Systematyczny wzrost skupu mleka jest od wielu lat odnotowywany w naszym kraju. Średniorocznie wynosił on zawsze...
Ten rodzaj żywienia funkcjonuje w GR Wątły od połowy stycznia 2024 r. Głównym powodem jego wprowadzenia było sortowanie TMR-u. Krowy po wprowadzeniu nowej dawki zwiększyły wydajność o 1,5 l dziennie.
Dodatkowo gospodarz ograniczył koszty żywienia o około 110 tys. złotych rocznie dzięki wyeliminowaniu specjalistycznego produktu, którego zadaniem było sklejanie drobnych frakcji TMR-u.
Hodowca usunął także z dawki żywe kultury drożdży oraz bufor na bazie kwaśnego węglanu.
Zebrani goście zwiedzili również gospodarstwo rolne, w którym przebywa 140 krów dojnych o średniej wydajności wynoszącej niemal 12,5 tys. litrów.
Hodowcy wzięli także udział w prezentacji wozu paszowego firmy RMH Mixell 16V z dwoma pionowo ustawionymi ślimakami oraz wysłuchali wykładu eksperta z firmy Adisseo dotyczącego żywienia aminokwasowego.
Więcej informacji znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ