Hodowcy bydła z Izraela pod wrażeniem polskich gospodarstw
Rolnicy z Izraelskiego Związku Farmerów, łącznie 30 osób, odwiedzili wielkopolskie gospodarstwa specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego i mięsnego. Spotkali się tam z polskimi hodowcami oraz lekarzami weterynarii.
MSD Animal Health świętuje jubileusz 30-lecia działalności w Polsce
Izraelscy hodowcy przyglądali się praktykom polskich rolników, aby w przyszłości proponować nowe rozwiązania i wspierać rozwój branży na własnym rynku. Z inicjatywą spotkania wyszła firma MSD Animal Health.
Izraelscy przedstawiciele rodzinnych i wielkofermowych gospodarstw rolnych zrzeszeni w Izraelskim Związku Farmerów przyjechaliśmy zobaczyć, jak w Polsce wygląda hodowla i produkcja bydła.
- Możemy wiele nauczyć się od lokalnych farmerów. Gospodarstwa, które udało nam się odwiedzić, zrobiły na nas wrażenie. Chciałbym przenieść zaobserwowane praktyki do mojej hodowli, szczególnie te w obszarze dobrostanu krów w okresie ciąży i laktacji - mówił Amir Bader, jeden z uczestników zagranicznej delegacji.
Reprezentanci Izraelskiego Związku Farmerów złożyli wizytę w czterech wielkopolskich i kujawsko-pomorskich hodowlach bydła mięsnego i mlecznego.
Produkty i usługi dla zdrowia zwierząt od MSD Animal Health
Właściciele oraz lekarze weterynarii opiekujący się stadami zaprezentowali wyniki swojej pracy hodowlanej. Polscy hodowcy mogli pochwalić się wydajnością stad, rentownością gospodarstw i dążeniem do optymalnego dobrostanu zwierząt gospodarskich.
Izraelscy hodowcy odwiedzili m.in. Gospodarstwo Rolne Drzewce zarządzane przez rodziny Hądzlik i Lipowczyk.
- Wymiana doświadczeń między hodowcami jest ważnym elementem w zarządzaniu własnym gospodarstwem - komentuje Michał Hądzlik, współwłaściciel gospodarstwa w Drzewcach oraz lekarz weterynarii i dodaje:
- Dzięki tej wizycie nie tylko możemy pochwalić się naszymi wynikami, ale także dowiedzieć się więcej o produkcji bydła w Izraelu. Cieszymy się, że MSD Animal Health uwzględniło nasze gospodarstwo w planie wizyty rolników z Izraela i mamy nadzieję, że pozostaniemy z nimi w kontakcie. Pozwoli nam to wymieniać się kolejnymi dobrymi praktykami.
Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)