Bruksela przedłuża pomoc dla sektora mleczarskiego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2016,9:15 Aktualizacja: 01-02-2016,9:49
A A A

Program dopłat do przechowywania mleka w proszku i masła został przedłużony do 30 września 2016 r. - poinformowała Komisja Europejska. Państwa UE zaakceptowały propozycję Brukseli w tej sprawie. Z programu korzystają także polscy producenci.

Zgodnie z decyzją producenci mogą nadal otrzymywać dopłaty do kosztów prywatnego przechowywania odtłuszczonego mleka w proszku i masła. Program ten KE wprowadziła jesienią 2014 r., aby złagodzić skutki wprowadzenia wówczas przez Rosję embarga na import produktów rolno-spożywczych z UE.

polskie mleko eksport, Republika Indonezji

Polskie mleko trafi na rynek Republiki Indonezji

Ministerstwo Rolnictwa Republiki Indonezji 13 stycznia poinformowało o zatwierdzeniu do eksportu 17 polskich zakładów mleczarskich - donosi Główny Inspektorat Weterynarii. Zatwierdzenie polskich zakładów mleczarskich do...

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją na rynku mleka program wsparcia dla tego sektora przedłużano już trzykrotnie.

- Chcemy zapewnić producentom mleka większe poczucie bezpieczeństwa i stabilności, jeśli chodzi o środki utrzymania, a także stabilność całego naszego sektora rolno-spożywczego. Sięgnę po każde środki, jakimi dysponuję, by ustabilizować rynek - zapewnił Phil Hogan, komisarz UE ds. rolnictwa.

Z danych KE wynika, że z programu dopłat do prywatnego przechowywania mleka w proszku i masła korzystają producenci z Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Holandii, Litwy, Irlandii, Austrii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA