Zostań magistrem rolnictwa na SGGW
Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w Warszawie rozpoczął 1 grudnia 2023 r. rekrutację na studia II stopnia na kierunkach Rolnictwo i Inżynieria ekologiczna. Rekrutacja potrwa do końca stycznia 2024 roku.
W postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunku Rolnictwo uczestniczą kandydaci posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom inżyniera kierunku Rolnictwo,
- dyplom inżyniera kierunku Ogrodnictwo,
- dyplom inżyniera kierunku Inżynieria ekologiczna.
WRiE SGGW będzie współpracował ze spółką Bhumi
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom inżyniera innego kierunku studiów; dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
W postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunku Inżynieria ekologiczna uczestniczą kandydaci posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom inżyniera kierunku Inżynieria ekologiczna,
- dyplom inżyniera kierunku Rolnictwo.
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom inżyniera lub licencjata innego pokrewnego kierunku studiów; dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Absolwenci obu kierunków uzyskują tytuł magister inżynier, a studia trwają 1,5 roku (3 semestry).
Studenci WRiE SGGW na Agritechnice 2023
Osoba, która nie uzyskała jeszcze dyplomu studiów I stopnia (jest przed obroną pracy dyplomowej/egzaminem dyplomowym) może się zarejestrować i przystąpić do kwalifikacji. Numer dyplomu i datę obrony można wprowadzić do formularza rekrutacyjnego w późniejszym terminie. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2024 r.
Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w Warszawie jest najstarszym wydział rolniczym w kraju, którego początki sięgają 1906 roku. Oprócz kształcenia na kierunkach Rolnictwo i Inżynieria ekologiczna prowadzi kształcenie na kierunku Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności w języku angielskim i od tego roku akademickiego także w języku polskim.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz