Zieleń to życie, czyli najważniejsze spotkanie branży ogrodniczej w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2017,6:45 Aktualizacja: 21-08-2017,6:46
A A A

Zieleń jest modna, a coraz więcej osób dostrzega naturalną potrzebę dbania o środowisko i jakość otoczenia. Wynika to nie tylko z korzyści, jakie takie działania niosą dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale przede wszystkim z rosnącej świadomości Polaków.

Przejawia się w codziennych proekologicznych działaniach, jak segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii, a także w dbałości o otoczenie - choćby w przestrzeni własnego ogrodu.

Do Polski dociera moda na hygge - duńską filozofię szczęśliwego życia.

piorin, ogrodnictwo, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, róża, bakteria ralstonia

Bakteria z ziemniaka trafiła na różę. Złe wieści dla ogrodników

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa poinformowała o pierwszym w Polsce wykryciu bakterii Ralstonia solanacearum w roślinach róż. To bardzo złe wieści dla branży ogrodniczej. Dotychczas bakteria była stwierdzana w naszym kraju...
Duńczycy tym zjawiskiem opisują błogość, szczęście, relaks i radość, czyli wszystko, co w danej chwili wprawia w dobry nastrój. Bliski kontakt z zielenią i zadbaną przestrzenią, na którą mamy wpływ znakomicie wpisuje się w ten trend.

Coraz chętniej korzystamy z różnego rodzaju rozwiązań: od tworzenia prostych aranżacji ogrodowych, po wykorzystywanie niespotykanych do tej pory roślin.

Dziś w Polsce możemy dostać rośliny, które do tej pory mogliśmy podziwiać jedynie za granicą lub w programach telewizyjnych. Analogicznie, polskie produkty, takie jak jabłka, zdobywają zagraniczne rynki.

Do szerokiej oferty mają dostęp nie tylko klienci indywidualni, ale przede wszystkim ci którzy mają wpływ na zieleń publiczną i przestrzenie miejskie - projektanci i zarządzający.

ogrodnictwo, ogród, rośliny ogrodnicze, firma, biznes, przedsiębiorstwo

Na ogrodnictwie można zarobić. Teraz to świetny biznes

Polska branża ogrodnicza rozwija się bardzo dynamicznie. Euromonitor International wskazuje, że światowy rynek w 2019 roku osiągnie wartość 81 mld euro po wzrostach na poziomie ok. 2 proc. rocznie. W Polsce dynamika ta jest znacznie większa....
Zieleń nie tylko pozytywnie wpływa na środowisko, ale także na krajobraz publiczny. Zaczyna być traktowana jako element infrastruktury, a nie tylko dekoracja. Jej wpływ na jakość życia np. czystsze, zdrowsze powietrze jest bezsprzeczny. Tereny zieleni to także naturalne miejsca odpoczynku i relaksu w pełnych uciążliwości miastach.

Wzmożone zainteresowanie ekologią, zdrowiem ma wpływ na wskaźniki ekonomiczne. Jak wskazują badania Euromonitor International, wartość rynku ogrodniczego w 2019 roku ma urosnąć aż do 81 mld euro, co oznacza wzrost o ok. 2 proc. rocznie. W Polsce jest to rynek niezmiennie rosnący.

O tym czym jest ,"zielony biznes", jak wygląda, ale też w jaki sposób zieleń poprawia jakość życia przekonać się można odwiedzając targi Zieleń to życie - największe targi roślin skierowane do osób zawodowo zajmujących się zielenią, ale także dla hobbystów. Odbędą się one już 31 sierpnia w warszawskim centrum Expo przy ul. Prądzyńskiego 12/14 i potrwają do 2 września.

Targi Lublin

Ogrodnicy spotkali się w Lublinie

23 listopada w Lublinie zakończyły się Targi Sadowniczo-Warzywnicze Vege Fruit Expo. Producenci owoców i warzyw z Lubelszczyzny oraz firmy z branży ogrodniczej spotkali się na hali Targi Lublin. Podczas dwóch dni targów...
Tegoroczna 25. edycja targów zgromadzi blisko 300 wystawców z 12 krajów. Organizatorzy spodziewają się odwiedzających z ponad 30 państw świata. Będą to trzy dni spotkań wszystkich zaangażowanych w "zieloną branżę" oraz prawdziwe święto pasjonatów.

Wystawcy pokażą największą w Polsce i naszej części Europy ofertę roślin - do terenów zieleni i do wnętrz. Będzie można zobaczyć także ofertę techniki, dekoracji i środków do pielęgnacji i wszelkiego typu akcesoria.

- W jednym miejscu i czasie zobaczyć będzie można jak w soczewce co dzieje się w ogrodniczym świecie - jakie są trendy i możliwości, jakie rozwiązania techniczne i nowości szykują producenci i dostawcy na kolejny sezon - mówi Agnieszka Żukowska, dyrektor wystawy Zieleń to życie.

instytut_ogrodnictwa

Narodowe Centrum Ogrodnictwa powstanie w Skierniewicach

Premier Ewa Kopacz uważa, że na bazie Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach powinno powstać Narodowe Centrum Ogrodnictwa w tym mieście. Niech Polska ma swoją wizytówkę, jeśli chodzi o zdrową żywność, o ogrodnictwo - mówiła szefowa...
Sukces w branży ogrodniczej może zagwarantować jedynie ciekawy asortyment oraz wysoka jakość materiałów. Bogatej ofercie polskich szkółkarzy oraz centrów ogrodniczych brakowało jednak do tej pory odpowiedniego miejsca do prezentacji.

- Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić platformę Greenery, system stworzony na podstawie obserwacji rynku, którego celem jest ułatwienie współpracy pomiędzy producentami roślin i hurtowymi odbiorcami. Łącząc sesje targowe na żywo z platformą online, Greenery odpowiada na rosnące potrzeby branży, takie jak: skrócenie procesu przemieszczenia roślin od producenta do centrum ogrodniczego, możliwości zaprezentowania roślin w najkorzystniejszym wegetacyjnie okresie jak najszerszej rzeszy klientów (dotyczy to zwłaszcza roślin ozdobnych z kwiatów), czy sprawne wprowadzenie na rynek nowości roślinnych - mówi Marzena Bartosiewicz, pomysłodawczyni platformy Greenery.

Premiera platformy będzie miała miejsce 31 sierpnia na targach.

Z rozwiązania mogą korzystać zarówno małe, jak i duże firmy. Greenery gwarantuje otrzymanie roślin o takiej samej jakości, jak eksponowane wzory. Znacznie ułatwia to dalszą współpracę i możliwość zapoznania się z prezentowanym towarem.

Dbałość o środowisko wpływa nie tylko na nas samych i nasze najbliższe otoczenie, ale także na gospodarkę całego kraju. Przyroda jest wartością samą w sobie, która gwarantuje przyszłość nie tylko obecnym, ale i przyszłym pokoleniom.

Poleć
Udostępnij