Mariusz Bober prezesem Grupy Azoty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-02-2016,9:00 Aktualizacja: 20-02-2016,9:06
A A A

Potwierdziły się wcześniejsze informacje mówiące o tym, że dojdzie do zmian w zarządzie Grupy Azoty. 19 lutego rada nadzorcza spółki zdecydowała o kluczowych zmianach.

Ze składu zarządu Grupy Azoty został odwołany dotychczasowy prezes Paweł Jarczewski oraz wiceprezesi Krzysztof Jałosiński, Marek Kapłucha i Marian Rybak.

Grupa Azoty, rząd, minister skarbu, zmiany personalne, nawozy, Puławy, Azoty

Roszady personalne w radzie nadzorczej azotowego giganta

1 lutego odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Grupa Azoty SA, podczas którego zostały podjęte uchwały zmieniające skład rady nadzorczej spółki. Ze składu rady IX kadencji odwołani zostali: przewodnicząca rady...
Uchwałą rady nadzorczej funkcję prezesa zarządu objął Mariusz Bober. Jak informuje rzecznik prasowy Grupy Azoty, wszystkie uchwały weszły w życie z dniem podjęcia.

Nowy prezes ma 51 lat i jest absolwentem warszawskiej SGH. Ma za sobą bogate doświadczenie menadżerskie - w przeszłości pracował m.in. w KGHM Polska Miedź i Zakładach Chemicznych Police.

Grupa Azoty jest jednostką dominującą w Grupie Kapitałowej Grupa Azoty, jednej z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie, która powstała w wyniku konsolidacji wiodących spółek WSCh.

Spółka jest zintegrowanym producentem poliamidu 6 o nazwie handlowej Tarnamid®, który produkowany jest poprzez polimeryzację wytwarzanego kaprolaktamu. Grupa Azoty jako jedyne przedsiębiorstwo w kraju produkuje tworzywo poliacetalowe o nazwie handlowej Tarnoform®.

Grupa Azoty, inwestycje, nawozy, nawożenie, Tarnów, Puławy, Paweł Jarczewski

68 projektów inwestycyjnych za 7 mld zł w Grupie Azoty

Grupa Azoty, największa w Polsce firma chemiczna, przeznaczyła na inwestycje do 2020 r. 7 mld zł. Wyselekcjonowała 68 projektów, stawia na konkurencyjność, nowoczesność i pionierskie rozwiązania. – Jesteśmy jednym z najważniejszych...
Gigant wytwarza również nawozy w dwóch rodzajach granulacji.

Poszczególne typy nawozów posiadają rozróżnienie makro i standard. Sztandarowe produkty to: Saletrosan, Saletrzak, Saletra amonowa oraz Siarczan amonu.

Spółka dysponuje własnym zapleczem badawczym. W swoich laboratoriach wykonuje ponad milion analiz rocznie.

Azotowy gigant koncentruje się zarówno na badaniach nad nowymi wyrobami i technologiami, jak i na rozwoju istniejących produktów.

Grupa Azoty od 2008 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Poleć
Udostępnij