Magniva czyli nowe zakiszacze biologiczne od firmy Lallemand
Lallemand wprowadza na rynek biologiczne zakiszacze Magniva. Ich portfolio oferuje nowe, skuteczne połączenie szczepów, które poprawiają stabilność tlenową kiszonek.
Lallemand Animal Nutrition wprowadza na polski rynek inokulantów biologicznych nową linię produktów o nazwie Magniva.
Ceny w skupie bydła po raz kolejny rosną
Magniva Platinum, jak podkreśla producent, wykorzystuje zupełnie nowy, niedostępny dotychczas na rynku, opatentowany szczep Lactobacillus hilgardii CNCM I-4785, który w połączeniu z dobrze znanym Lactobacillus buchneri NCIMB 40788, zapewnia poprawę stabilności tlenowej.
Lallemand podkreśla, że w trakcie wieloletnich badań udowodnił znaczącą poprawę stabilności tlenowej dzięki połączeniu tych szczepów. Zabezpieczona nimi kiszonka ma być gotowa do skarmiania już po 15 dniach fermentacji.
L. Hilgardii CNCM I-4785 w połączeniu z L. buchneri NCIMB 40788, poza korzyściami płynącymi z zastosowania każdego z tych szczepów osobno., zwiększają również długoterminową stabilność tlenową
"Takie połączenie nie tylko zmniejsza ilość strat suchej masy kiszonki, ale również poprawia znacząco jej wynik, zapewniając utrzymanie jakości. Powyższe aspekty dają producentom większą elastyczność oraz zapewniają bezpieczeństwo przy wczesnym otwieraniu pryzmy i wybieraniu paszy" czytamy w komunikacie firmy.
- Jakość kiszonki odgrywa kluczową rolę w produkcji mleka oraz mięsa. Inokulanty Magniva Platinum to nowe narzędzie, które pomoże konsekwentnie dostarczać wysokiej jakości paszę - mówi Maciej Piękniewski, Country Manager Lallemand Animal Nutrition i dodaje:
Synchronizacja rui. Czy warto ją wykonywać?
- Nawet do 15% kiszonki może ulec zepsuciu w wyniku złego przechowywania i niestabilności tlenowej. Ten koszt bywa często bagatelizowany, a mógłby zostać odwrócony w dodatkowy zysk gospodarstwa. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy koszty komponentów i surowców są na rekordowo wysokim poziomie.
Magniva zastąpi marki Lallemand w Polsce tj. Lalsil oraz Sil-All, które są ważnymi elementami 25-letniej historii firmy w globalnym biznesie zakiszaczy biologicznych.
Magniva czyli 5 inokulantów
Portfolio zakiszaczy biologicznych Magniva obejmuje 5 różnych inokulantów dostosowanych do różnego materiału zielonki. Znajdziemy w nim produkty przeznaczone do zakiszania traw, roślin motylkowych, kukurydzy i jej ziarna oraz trudno zakiszających się innych roślin.
W zależności od gatunku rośliny, w inokulantach zostały zastosowane różne połączenia bakterii i enzymów, które wspomagają proces fermentacji.
Magniva Classic+ by Sil-All to produkt przeznaczony dla roślin trudno zakiszających się tj. lucerny, mieszanek traw i roślin strączkowych o suchej masie 30-35 %.
Magniva Silver by Sil-All to produkt przeznaczony dla kiszonki z kukurydzy o suchej masie 30-35 % oraz do ziarna z kukurydzy.
Dobrostan bydła przynosi korzyści, ale sporo kosztuje
Magniva Platinum 1 to produkt dedykowany kiszonce z kukurydzy o suchej masie powyżej 30%, z wyzwaniami stabilności tlenowej i możliwością skarmiania po 15 dniach.
Magniva Platinum 2 to produkt dedykowany kiszonce z kukurydzy oraz kiszonce z traw o wilgotności powyżej 35%, z wyzwaniami stabilności tlenowej i możliwością skarmiania po 15 dniach.
Magniva Platinum 3 to produkt dedykowany kiszonkom z lucerny, traw i mieszanek traw o wilgotności powyżej 35%, z wyzwaniami stabilności tlenowej i możliwością skarmienia po 15 dniach.
Połączenie zgłoszone do patentu
Połączenie L. hilgardii CNCM I-4785 z L. buchneri NCIMB 40788 zostało zgłoszone do międzynarodowego patentu. Jest ono dopuszczone w Unii Europejskiej jako dodatek do kiszonki (Rozporządzenie (UE) nr 2019/764).
Od czasu odkrycia szczepu L. hilgardii CNCM I-4785 na Uniwersytecie Federalnym w Lavras w Brazylii ponad 10 lat temu, był on badany w niezależnych testach przez niezależne instytucje.
Badania te wykazały zdolność szczepu do poprawy stabilności tlenowej w różnych kiszonkach i warunkach zakiszania na całym świecie. Testy były prowadzone m.in. na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii, w Turynie, w Szeged na Węgrzech oraz na Uniwersytecie w Delaware w Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)