Innvigo stawia na dynamiczny rozwój
Firma Innvigo, która działa na polskim rynku od trzech lat postanowiła podsumować dotychczasowe osiągnięcia. 16 lutego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano plany na przyszłość.
27 stycznia minęły dokładnie trzy lata od rozpoczęcia działalności polskiej firmy Innvigo. Taka rocznica to doskonały moment, żeby zaprezentować dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, dotychczasowe działania i osiągnięcia, a także nakreślić perspektywy rozwoju.
Innvigo dzieli się wiedzą
- To już trzy lata Innvigo - niewiele, ale z drugiej strony byliśmy zaskoczeni, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, jak szybko ten czas upłynął - mówił Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo, rozpoczynając konferencję. - Działamy na nowym obszarze i na tak dużą skalę - to zasługa wszystkich pracowników.
Hasło "Polska firma - światowa jakość - rewelacyjna cena", które klienci znają z reklam Innvigo, doskonale pokazuje, jakie wartości i cele przyświecają przedsiębiorstwu. Innvigo jako polska firma zna krajowe realia, dba więc o to, żeby producenci rolni otrzymywali skuteczne środki i przekonali się, że ich stosowanie jest opłacalne - bo "dobre rozwiązania nie muszą być drogie".
Nadchodzący sezon - ze względu na trudne warunki atmosferyczne jesienią i zimą oraz niezbyt korzystne ceny na rynku płodów rolnych - będzie wymagał rozsądnych decyzji inwestycyjnych w planowaniu produkcji roślinnej. Dzięki znacznemu poszerzeniu oferty Innvigo rolnicy będą mieli możliwość zbudowania kompletnych, skutecznych i ekonomicznych technologii ochrony.
Innvigo kończy trzy lata
Kartoniki zawierające gotowe zestawy produktów (m.in. do stosowania w zbożach oraz w kukurydzy) będą dostępne w punktach handlowych na terenie całej Polski.
Kolejnym bardzo ważnym sektorem rozwijanym przez Innvigo są regulatory wzrostu do zbóż i rzepaku. Najnowszym produktem jest Mepik 300 SL, który jako jedyny preparat na rynku zawiera wyłącznie chlorek mepikwatu. Wszechstronne zastosowanie tego środka obejmuje zboża ozime, jare oraz rzepak ozimy.
Rzepak ozimy: zalecenia jesiennej ochrony od Innvigo
Wśród nowości w ofercie firmy pojawiły się preparaty: Makler 250 SE (azoksystrobina), Lekaro 80 WG (kaptan), Baristo 500 SC (napropamid), Zorro 300 SL (pikloram), Major 300 SL (chlopyralid), Jupiter 700 SC (metamitron), Cevino 500 SC (flufenacet) oraz zaprawy: Triter 050 FS (tritikonazol), Madron 50 FS (fludioksonil). Natomiast produkty Los Ovados 200 SE, Bukat 500 SC, Dafne 250 EC otrzymały rozszerzenie rejestracji.
Udział Innvigo w całym rynku środków ochrony roślin w Polsce jest szacowany na ponad 4 proc. Dziś oferta firmy to ponad 30 środków ochrony roślin, a w najbliższym czasie planowane są kolejne rejestracje nowych oraz rozszerzenia rejestracji znanych produktów. Dzięki temu możliwe jest już zbudowanie pełnej technologii ochrony upraw wyłącznie w oparciu o środki od Innvigo.
Kolejny regulator wzrostu w portfolio Innvigo
Ważnym aspektem działalności Innvigo jest obszar badań i rozwoju, obejmujący kilkadziesiąt projektów badawczych w warunkach laboratoryjnych i szklarniowych. W laboratoriach stosowane są nowoczesne narzędzia diagnostyczne: testy szalkowe, testy wazonowe, komory wzrostowe i badania molekularne.
Firma organizuje także specjalistyczne warsztaty badawcze. Kolejny etap prac stanowią doświadczenia demo, w sezonie 2017/18 realizowane w 15 lokalizacjach w całej Polsce. Każdego roku eksperci prowadzą ok. 2000 kombinacji doświadczeń polowych - rejestracyjnych i wdrożeniowych. Istotnym wydarzeniem są również Dni Pola - tegoroczne główne spotkanie odbędzie się w HR Danko w Sobiejuchach 7 czerwca.
Innvigo rozpoczyna ważne badania
- Jako firma z kategorii produktów postpatentowych od początku mówiliśmy, że będziemy działać inaczej, będziemy służyć serwisem i doradztwem - podkreślał prezes zarządu. - Mamy w całym kraju sieć profesjonalnych doradców. Są to osoby, które mają olbrzymią wiedzę i doświadczenie - i dzielą się tym.
Pierwsza konferencja polowa Innvigo
O sukcesie, jaki polska firma osiągnęła w tak krótkim czasie, świadczy nie tylko powiększane wciąż portfolio produktów oraz rozbudowana sieć dystrybutorów i doradców, ale także lista osiągnięć i coraz ambitniejszych planów rozwoju międzynarodowego.
Innvigo jest obecne już w 5 krajach Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry). Firma prowadzi procesy rejestracji swoich środków w wielu innych krajach europejskich.
Podsumowując konferencję, Krzysztof Golec powiedział: - Trzy lata temu zaprezentowaliśmy firmę, zespół, wizję i 6 produktów. Zrobiliśmy kroki milowe i zapewniam, że cele, które obraliśmy, zdecydowanie realizujemy. Dzisiaj mamy 31 preparatów, a na koniec 2019 roku będziemy mogli mówić o kilkunastu nowych rejestracjach i zbliżymy się do 50 produktów w portfolio Innvigo.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś