Grupa Azoty nawiązała współpracę z Texas A&M University

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-02-2016,15:35 Aktualizacja: 03-04-2016,19:57
A A A

Trzecia studyjna wizyta polskich liderów rolnictwa w Stanach Zjednoczonych – to projekt, który jest obecnie realizowany w ramach współpracy. Ma na celu dostarczenie doświadczeń, które mogą być przenoszone na grunt polskiego rolnictwa.

W ramach wizyty w okresie od 24 lutego do 7 marca br. odbędzie się kilkadziesiąt spotkań i wizyt nakierowanych na wymianę doświadczeń z zakresu produkcji wołowiny, ziemniaków, doboru materiału siewnego czy systemów irygacyjnych na dużych plantacjach.

Grupa Azoty, praca, zmiany kadrowe, Paweł Jarczewski, Mariusz Bober

Mariusz Bober prezesem Grupy Azoty

Potwierdziły się wcześniejsze informacje mówiące o tym, że dojdzie do zmian w zarządzie Grupy Azoty. 19 lutego rada nadzorcza spółki zdecydowała o kluczowych zmianach. Ze składu zarządu Grupy Azoty został odwołany dotychczasowy prezes...
Podczas spotkań będzie poruszany także temat pasz, produkcji etanolu, systemów magazynowych zboża, zagospodarowania produktów ubocznych,  sprzętu stosowanego w trakcie żniw oraz stosowania statystyk rolniczych i wnioskowania z baz danych.

Wiele uwagi zostanie poświęcone systemowi edukacji rolniczej, rodzajów stanowienia prawa i konstrukcji budżetów agrarnych.

To kolejna inicjatywa z zakresu wiedzy i popularyzacji nowoczesnego rolnictwa Grupy Azoty. Innymi przykładami są inicjatywy realizowane w ramach  think-tanku Centrum Kompetencji; studia podyplomowe z zakresu kształcenia na doradców rolnych, czy druga już edycja programu "Grunt to Wiedza" polegającym na badaniu zasobności gleby realizowanego przy strategicznym partnerstwie PKO BP we współpracy z Krajową Stacją Chemiczną.  

gleba, badanie, NIK, nawozy, Grunt to wiedza, Grupa Azoty, zasobność, Farmster, azot

Wiedza to podstawa. Badanie gleby przynosi same korzyści

Tylko nieliczni polscy rolnicy badają glebę przed zastosowaniem nawozów - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Już niedługo ta sytuacja może się zmienić. Wszystko dzięki programowi "Grunt to wiedza" - akcji prowadzonej...
Grupa Azoty kreuje nowe podejście do relacji z przedsiębiorcami rolnymi oferując im nie tylko najwyższej jakości produkty nawozowe, ale również rozwiązania dotyczące technologii nawożenia będącej integralną częścią produkcji roślinnej.

Przedstawiciele Grupy Azoty podkreślają, że rola wiedzy i doświadczenia jest tu kluczowa. Technologia wytwarzania nawozów jest pochodną potrzeb rośliny w każdej fazie jej wzrostu. Kompilacja odpowiednich składników w wyniku doboru rodzajów nawozów prowadzi do optymalnego efektu ekonomicznego dla rolnika.

Spółka wzbogaciła ofertę handlową o nawozy z siarką, ofertę mikroelementową w ramach nawozów Polifoska np. Polifoska plus czy Polifoska Tytan, jak również mikro granulaty pod marką Micro-1 dla kukurydzy, buraka i rzepaku. Siarka i mikroelementy promowane są również w ramach technologii nawożenia RSM.

***

Texas A&M University, to numer jeden w rankingu instytucji R&D pod względem wydatkowania na nauki rolnicze w Stanach Zjednoczonych. 13 jednostek R&D, 7 instytutów, 600 naukowców z tytułem doktorskim, 859 kontraktów i grantów o wartości 91 mln dolarów.

Poleć
Udostępnij