Ferma, czyli największe hodowlane targi w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
08-02-2017,8:00 Aktualizacja: 08-02-2017,8:14
A A A

Ferma Bydła oraz Ferma Świń i Drobiu, które w dniach 17-19 lutego odbędą się w Łodzi to największe hodowlane targi w Polsce. Podczas nich rolnicy mogą się spotkać z przedstawicielami większości firm funkcjonujących w tej branży.

Projekt Ferma to połączenie dwóch imprez targowych, których pomysłodawcą był Stanisław Brodziak czyli Międzynarodowych Targów Ferma Świń i Drobiu zorganizowanych po raz pierwszy w 1998 oraz Międzynarodowych Targów Ferma Bydła, które powstały w 2001 r.

Targi Ferma do 2011 r, odbywały się w poznańskiej hali Arena. Od 2012 pod wpływem DLG AgroFood, które stało się partnerem strategicznym, imprezy odbywają się pod jednym dachem i w tym samym terminie, a także w nowym miejscu. Ze względu na lokalizację, warunki logistyczne i konieczność spotkania hodowców z całej Polski nową lokalizacją projektu stała się Łódź.

pogłowie trzody chlewnej, świnie, wzrost, Polska

Pogłowie trzody chlewnej w Polsce wzrosło niemal o 5 proc.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że na początku grudnia ubiegłego roku pogłowie świń zwiększyło się o 4,9 proc. i wynosiło 11 107,5 tys. sztuk. To wzrost o 517,3 tys. sztuk w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r.   ...

W 2015 r. targi Ferma odbyły się o raz pierwszy w dwóch halach Hali EXPO oraz Hali MOSiR w Łodzi i od tego czasu na stałe zagościły w tej lokalizacji. W ubiegłym roku uczestniczyło w nich 235 wystawców oraz 29 500 zwiedzających.

Hodowcy, którzy zdecydują się wziąć udział w targach Ferma będą mogli zapoznać się z ofertą urządzeń i usług niezbędnych w hodowli i chowie zwierząt począwszy od genetyki przez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, wyposażenie budynków inwentarskich i hal udojowych. Tradycyjnie nie zabraknie także maszyn do zbioru, konserwacji i zadawania pasz, a także ładowarek i ciągników rolniczych.

Targi Ferma to nie tylko wyposażenie budynków inwentarskich, żywienie czy genetyka zwierząt. To również doskonała okazja do wzięcia udziału w licznych wykładach i konferencjach. Swoje wystąpienia będą mieli uznani specjaliści. Szczegółowy program konferencji można znaleźć TUTAJ.

Organizatorzy zachęcają i zapraszają rolników do wzięcia udziału w Targach Ferma. Bilety wstępu będą do kupienia w kasie przed wejściem w cenie 10 PLN bilet normalny oraz 5 PLN bilet ulgowy. W piątek (17.02) i w sobotę(18.02)  wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach od 10 do 17, a w niedzielę (19.02) od 10 do 15.30.

Więcej informacji na temat targów Ferma można znaleźć TUTAJ

Relację z zeszłorocznej Fermy można znaleźć TUTAJ

Więcej informacji na temat wyposażenie obór i chlewni zaprezentowanych na targach Ferma 2016 można znaleźć TUTAJ

Poleć
Udostępnij