Anwil zaprasza do tropienia mitów. Dron czeka na najlepszych
Już niebawem uczniowie rolniczych szkół ponadgimnazjalnych będę kontynuować zdobywanie wiedzy o efektywnym nawożeniu nieorganicznym. Rozpoczyna się bowiem II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Tropiciele Mitów.
To autorskie przedsięwzięcie spółki Anwil, powstałe we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. Uczniowie wezmą udział w interaktywnych zajęciach w szkołach oraz w konkursie. Wszystko po to, aby rozpoczynając pracę na roli byli przygotowani do właściwego stosowania nawozów mineralnych.
Czy e-learning zastąpi tradycyjne formy edukacji na uczelniach rolniczych?
Zużycie nawozów mineralnych w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie, ale jest jednak dużo niższe niż w rozwiniętych rolniczo krajach zachodniej Europy. W dużej mierze jest to wynik niepełnej wiedzy na temat zalet korzystania z tej metody produkcji oraz mitów, które wokół niej narosły. Celem programu Tropiciele Mitów jest zatem obalenie błędnych przekonań i przekazanie dobrych praktyk związanych z nawożeniem.
- Inicjatywa Tropiciele Mitów spotkała się z dużym zainteresowaniem szkół rolniczych, które przyznały, że nasze przedsięwzięcie stanowi doskonałe uzupełnienie programu nauczania przyszłych rolników. To dla nas powód do zadowolenia i dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuowania projektu - podkreśla Mirosław Kwiatkowski, członek zarządu ANWIL.
Program Tropiciele Mitów został uznany także za dobrą praktykę CSR, dzięki czemu został uwzględniony w Raporcie przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii "Edukacja".
W drugiej edycji ponownie weźmie udział ponad 1000 uczniów z kolejnych 45 szkół. Tym razem jednak formułę zajęć edutainment uzupełni także konkurs edukacyjny "Canwil bohaterem”, który utrwali zdobytą w ramach programu wiedzę. Młodzież będzie miała za zadanie przygotowanie zabawnych memów z Canwilem, saletrzakiem z Włocławka w roli głównej. Na zwycięzców konkursu czekają drony oraz wizyta w spółce.
Anwil planuje, że docelowo w przedsięwzięciu wezmą uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym w Polsce.