ARiMR: nabór dla pszczelarzy potrwa nieco dłużej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-11-2024,8:30 Aktualizacja: 14-11-2024,9:08
A A A

O tydzień dłużej niż zakładano, bo do 28 listopada 2024 r., indywidualni i zrzeszeni hodowcy pszczół po raz kolejny mogą się ubiegać o przyznanie pomocy w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Nabór ten jest już 3. realizowanym dla sektora pszczelarskiego przez ARiMR i 2. obejmującym wszystkie 7 interwencji, którymi są:

- Wspieranie podnoszenia poziomu wiedzy pszczelarskiej (I.6.1);

- Inwestycje, wspieranie modernizacji gospodarstw pasiecznych (I.6.2);

- Wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi (I.6.3);

- Ułatwienie prowadzenia gospodarki wędrownej (I.6.4);

- Pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół (I.6.5);

mrirw, powódź, szkody powodziowe, pszczelarze

Resort zapowiada wsparcie pszczelarzy poszkodowanych przez powódź

Trwają prace nad umożliwieniem wsparcia pszczelarzy, którzy utracili swoje pasieki na skutek powodzi. Pomoc ma być udzielana w ramach trwającego już naboru wniosków w programie interwencji w sektorze pszczelarskim - przekazało w...

- Wsparcie naukowo-badawcze (I.6.6);

- Wspieranie badania jakości handlowej miodu oraz identyfikacja miodów odmianowych (I.6.7).

Wnioski są przyjmowane od 24 października wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Przedłużony nabór potrwa do 28 listopada br.

„Warto wiedzieć, że trwają prace mające na celu umożliwienie pszczelarzom, którzy ponieśli straty na skutek tegorocznej powodzi, ubiegania się o przyznanie pomocy. Ponadto zniesiony będzie obowiązek dołączania do składanych dokumentów zaświadczeń weterynaryjnych, potwierdzających liczbę pni pszczelich. Po zakończeniu naboru ARiMR zwróci się do powiatowych lekarzy weterynarii, aby ustalić aktualny stan pasieki należącej do przyszłego beneficjenta” – informuje w komunikacie Agencja.

Więcej informacji o pomocy „pszczelarskiej” można znaleźć tutaj.

Poleć
Udostępnij