25 lat BASF na polskim rynku
Polski oddział koncernu BASF świętuje w tym roku ćwierćwiecze działalności w naszym kraju. Z tej okazji 19 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zorganizowano spotkanie z dziennikarzami, podczas którego nie tylko podsumowano 25 lat działalności firmy, ale przede wszystkim mówiono o planach na przyszłość.
Polska jednym z kluczowych rynków dla BASF Crop Protection
- W ciągu ostatnich 25 lat firma BASF Polska rozwinęła zarówno innowacyjne, dopasowane do polskiego rynku portfolio produktowe, jak również takie modele współpracy biznesowej, dzięki którym stała się partnerem dla niemal wszystkich branż przemysłu w Polsce - podkreślał Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska.
Zwracał uwagę, że szybki rozwój firmy nie byłby możliwy bez klientów i partnerów biznesowych. - Jubileusz to okazja, aby podziękować im za zaufanie, jakim nas obdarzyli. Nasze sukcesy dają siłę i motywację do dalszego działania. Chcemy wspólnie patrzeć w przyszłość i razem poszukiwać odpowiedzi na nowe wyzwania - dodał Gietl.
Historia BASF Polska to nieustanny rozwój. Już w 2010 roku firma osiągnęła 500 mln euro obrotu. W kolejnych latach rozszerzyła swoją obecność w Polsce poprzez nabycie w 2013 roku części biznesu TDI Ciechu.
Medax Max, Priaxor, Vizura i Delan Pro wchodzą do gry, czyli nowości BASF
Pod koniec 2016 roku - dzięki nabyciu firmy Chemetall (wiodącego dostawcy w zakresie chemicznej obróbki powierzchniowej) - BASF Polska ponownie poszerzyła zasięg. W ciągu ostatnich trzech lat zespół BASF Polska powiększył się dwukrotnie.
Dziś firma zatrudnia blisko 800 pracowników, a wartość jej sprzedaży za 2016 rok wyniosła 778 mln euro. Polski oddział niemieckiego koncernu chemicznego rozwija jednocześnie działania skierowane do społeczeństwa, realizując strategię edukacyjną firmy.
W latach 2010-2016 stworzono sieć laboratoriów i pracowni chemicznych dla dzieci i młodzieży, m.in. w Centrum Nauki Kopernik oraz Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Celem realizowanych tam działań jest popularyzowanie chemii jako nauki. Z zajęć w laboratoriach korzysta dziś rocznie w sumie blisko 40 tys. młodych osób, chcących w praktyce zgłębić tajniki chemii.
150 lat BASF. Koncern świętuje jubileusz także w Polsce
Jedną z kluczowych działalności koncernu w Polsce jest ta dotycząca rolnictwa. BASF Crop Protection dostarcza innowacyjne rozwiązania przeznaczone do ochrony roślin. Celem BASF jest opracowanie produktów, które pomogą rolnikom zwiększyć potencjał plonów oraz pozwolą zmniejszyć ślad środowiskowy, dzięki czemu wspierane jest prowadzenie zrównoważonego rolnictwa.
Przykładem produktu, który spełnia takie zadania jest Vizura. Umożliwiając stabilizację poziomu azotu, produkt zwiększa jego dostępność w razie potrzeby, co prowadzi do uzyskania lepszej jakości plonów. Jest to ważny krok umożliwiający ochronę cennych zasobów, takich jak woda i różnorodność biologiczna.
Podczas spotkania w Centrum Nauki Kopernik zwracano uwagę, że zgodnie ze strategią BASF - "Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju" - firma rozwija i wdraża na polskim rynku innowacyjne rozwiązania i technologie, których zadaniem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju.
BASF inwestuje miliardy euro w innowacje w branży chemicznej
Strategicznym partnerem jubileuszu jest fundacja United Nations Global Compact Poland, która na co dzień pokazuje, jak przemysł chemiczny może wspierać wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju.
- Rozwój naszego portfolio koncentrujemy wokół wspierania najlepszych praktyk w kontekście wdrażania zrównoważonego rozwoju w Polsce. Już dziś mamy silne portfolio biznesowe, umożliwiające realizację celów zrównoważonego rozwoju poprzez nasze innowacje. Dlatego też, na kolejne 25 lat życzę firmie BASF Polska tego, by swoimi rozwiązaniami mogła jeszcze mocniej wspierać budowanie zrównoważonego przemysłu w Polsce - podkreślał dyrektor zarządzający polskiego oddziału.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś