Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazało 800 ton mąki do Libanu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Magdalena Gronek PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2023,9:00 Aktualizacja: 08-11-2023,9:04
A A A

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazało 800 ton mąki do Libanu - powiedział ks. prof. Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Zaapelował, żeby otoczyć Bliski Wschód modlitwą i wsparciem materialnym.

W drugą niedzielę listopada Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem "To jest nasz dom". Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Zapobiec eskalacji konfliktu

W ostatnich dniach dyrektor polskiej sekcji PKWP odwiedził Liban, gdzie został przyjęty przez maronickiego patriarchę Antiochii, kard. Béchara Boutrosa Rai.

wojna, konflikt, izrael, hamas, hezbollah, liban, pożar, drzewa oliwne, straty

Pożary spowodowane izraelskim ostrzałem zniszczyły 40 tys. drzew oliwnych w Libanie. Ogromne straty rolników

Pożary spowodowane izraelskim ostrzałem w południowym Libanie strawiły około 40 tys. drzew oliwnych i wypaliły setki kilometrów kwadratowych ziemi. Władze w Bejrucie oskarżają Izrael o stosowanie białego fosforu - poinformował w czwartek...

"PKWP przekazała 800 ton mąki z Polski, dzięki które będzie można upiec na miejscu chleb, który będzie rozdawany najbardziej potrzebującym, m.in. w szkołach i sierocińcach" - poinformował ks. Cisło w przekazanym PAP komunikacie.

Duchowny zwrócił uwagę, że w Libanie jest bardzo trudna sytuacja ekonomiczna i polityczna. "Do tego przybyły jeszcze setki uchodźców, które nielegalnie przedostali się przez granicę izraelsko-libańską" - przekazał.

"Kard. Béchara Boutros Rai chcąc zapobiec eskalacji konfliktu wezwał urzędników państwa libańskiego do podjęcia działań, które utrzymają kraj z dala od tej wyniszczającej wojny" - czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce otoczyć Bliski Wschód modlitwą i wsparciem materialnym.

Rewolucja przeciwko przemocy

"Chcemy przypomnieć, że Bliski Wschód pozostaje domem dla tysięcy chrześcijan. Świat potrzebuje rewolucji przeciwko przemocy. Jeśli ktoś może ją rozpocząć, to właśnie chrześcijanie, świadomi tego, że na Bliskim Wschodzie, targanym przez konflikty i wojny, mogą stać się oni narzędziem pokoju! Niech ta rewolucja odbywa się z naszym udziałem!" – powiedział ks. prof. Cisło.

ukraina, wojna, rosja, atak, szlaki morskie, morze czarne, eksport, statki, żywność

Ukraina: rosyjskie samoloty zrzucają ładunki wybuchowe na szlaki transportowe na Morzu Czarnym

Rosyjskie samoloty zrzucają „wybuchowe przedmioty” na cywilne szlaki transportowe na Morzu Czarnym – poinformowały w środę siły obrony południa Ukrainy na Telegramie. „Okupanci nadal terroryzują lotnictwem taktycznym szlaki...

Środki, jakie otrzymujemy, przekazujemy na wsparcie potrzebujących chrześcijan” – tłumaczy ks. prof. Cisło. Wpłaty można kierować na konto PKWP: 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem "Dzień Solidarności ".

Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) pomaga katolikom w 140 krajach. Zakres pomocy obejmuje: ewangelizację w mediach, kształcenie teologiczne, apostolat biblijny, pomoc duszpasterską, katechezę, stypendia mszalne, środki transportu, pomoc budowlaną. Organizację założył w 1947 r. holenderski norbertanin o. Werenfried van Straaten (1913-2003).

Od 2009 r. Sekcja Polska PKWP, przy aprobacie Konferencji Episkopatu Polski, organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zainicjowała również wydanie publikacji "Prześladowani i zapomniani. Raport o prześladowaniu chrześcijan". Wydała też "Wierzę. Mały katechizm katolicki" i przetłumaczoną na 176 języków książkę dla dzieci "Bóg przemawia do swoich dzieci: wybrane teksty z Biblii".

Poleć
Udostępnij