Rolnicy zaostrzają protest. Do czwartku utrudnienia w ruchu
Protestujący w Szczecinie rolnicy od poniedziałku zaostrzyli protest. Przez trzy dni, będą przejeżdżali ciągnikami przez centrum miasta. W tych dniach wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym i mogą pojawić się przerwy w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Trasa przejazdu kolumny kilkudziesięciu traktorów przebiegać będzie ulicami: Szczerbcowa - Jarowita - Zygmunta Starego - Jana Matejki - Pl. Rodła – Piłsudskiego - Pl. Grunwaldzki - Piłsudskiego - Szarych Szeregów - al. Piastów - pl. Kościuszki - pl. Szyrockiego - Mieszka I - Rondo Uniwersyteckie - Krakowska - Bronowicka - KOWR. Następnie ulicami: Janiny Smoleńskiej - Husarów - Cukrowa - Rondo Uniwersyteckie powrót na ul. Szczerbcową.
Protest "Oszukanej wsi" 4 kwietnia!
Jak przekazał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie w godzinach od 11 do 16 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.
5 kwietnia trasa przejazdu zmieni się. Maszyny rolniczych można spodziewać się głównie w centrum miasta. Przejazd odbędzie się trasą: Szczerbcowa - Starzyńskiego - pl. Św. Piotra i Pawła - pl. Żołnierza Polskiego - Jana Matejki - Zygmunta Starego - Starzyńskiego - Szczerbcowa.
- Szczecin będzie zakorkowany, a tego nie chcieliśmy. Czekamy już drugi tydzień i nikt z rządu nie umówił się z nami na spotkanie. Cały czas czekamy. W święta nie będziemy ludziom utrudniać ruchu - powiedział Stanisław Barna, przewodniczący protestu rolników.
Protest rolników w Szczecinie rozpoczął się 23 marca. Jego uczestnicy przy Urzędzie Wojewódzkim zorganizowali tzw. Zielone Miasteczko. Protestujący domagają się natychmiastowego zamknięcia granic na przewożenie płodów rolnych z zagranicy, nie tylko zboża.
Wśród postulatów protestujących jest też m.in. pomoc przy spłacie kredytów zaciąganych na działalność rolniczą oraz wprowadzenia "tarczy antykryzysowej" dla rolnictwa.
Za organizację protestu w Szczecinie odpowiada Zachodniopomorski Zespół Koordynacyjny Związków i Organizacji Rolniczych. Został utworzony w oparciu o porozumienie zawarte 14 marca między Zachodniopomorską Radę Wojewódzką NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", Okręgowym Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego oraz Wojewódzkim Związkiem Kółek i Organizacji Rolniczych.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś